RESULTAT

Alla Preliminära Resultat

KvarnLoppet Barn 1 km 2018  - Man
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 839 Albin Danielsson | AIK 10:00:00 10:04:31 00:04:31 4:31 min/km
2 828 Jack Jöhncke | Järfälla Alpina 10:00:00 10:04:50 00:04:50 4:50 min/km
3 831 Vilgot Levander | Kungsängens friidrott 10:00:00 10:05:00 00:05:00 5:00 min/km
4 838 Emil Danielsson | Järfälla IBK 10:00:00 10:05:07 00:05:07 5:07 min/km
5 829 Fred Jöhncke | Järfälla Alpina 10:00:00 10:05:18 00:05:18 5:18 min/km
6 842 Jakob Andersson 10:00:00 10:05:40 00:05:40 5:40 min/km
7 835 Julius Andreasson 10:00:00 10:05:45 00:05:45 5:45 min/km
8 845 Adrian Mateu Bryngemark 10:00:00 10:06:19 00:06:19 6:19 min/km
9 826 Kian Milonjic 10:00:00 10:06:46 00:06:46 6:46 min/km
10 827 Teodor Milonjic 10:00:00 10:06:52 00:06:52 6:52 min/km
11 844 Philip Mateu Bryngemark 10:00:00 10:07:04 00:07:04 7:04 min/km
12 847 Loke Hultqvist 10:00:00 10:07:24 00:07:24 7:24 min/km
13 846 Leo Hultqvist 10:00:00 10:07:33 00:07:33 7:33 min/km
14 830 Henry Wallström 10:00:00 10:08:03 00:08:03 8:03 min/km
15 856 Viggo Örnhed 10:00:00 10:08:21 00:08:21 8:21 min/km
16 855 Ulf Saxin 10:00:00 10:11:01 00:11:01 11:01 min/km
17 840 Vincent Schaffhauser 10:00:00 10:11:26 00:11:26 11:26 min/km

Sida: 1

KvarnLoppet Barn 1 km 2018  - Kvinna
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 834 Sabina Landström | Vallentuna FK 10:00:00 10:04:46 00:04:46 4:46 min/km
2 850 Nahla Bell 10:00:00 10:06:06 00:06:06 6:06 min/km
3 857 Ellenor Grahn | Sickla IF 10:00:00 10:06:36 00:06:36 6:36 min/km
4 837 Ellen Johansson 10:00:00 10:06:38 00:06:38 6:38 min/km
5 858 Maria Kaikkonen | Järfälla OK 10:00:00 10:06:40 00:06:40 6:40 min/km
6 843 Rebecca Andersson 10:00:00 10:06:46 00:06:46 6:46 min/km
7 836 Leia Wallin 10:00:00 10:07:14 00:07:14 7:14 min/km
8 841 Alicia Schaffhauser 10:00:00 10:07:21 00:07:21 7:21 min/km
9 849 Frida Jonsson 10:00:00 10:07:54 00:07:54 7:54 min/km
10 833 Sophia Friberg 10:00:00 10:08:19 00:08:19 8:19 min/km
11 848 Kajsa Jonsson 10:00:00 10:08:30 00:08:30 8:30 min/km
12 851 Nora Tijani 10:00:00 10:08:40 00:08:40 8:40 min/km
13 832 Dagny Allensten 10:00:00 10:08:50 00:08:50 8:50 min/km
14 852 Fatima Tijani 10:00:00 10:10:20 00:10:20 10:20 min/km
15 854 Liv Saxin 10:00:00 10:11:00 00:11:00 11:00 min/km
16 853 Ebba Andersson | Team Skavsåret 10:00:00 10:22:08 00:22:08 22:08 min/km

Sida: 1

 
Kvarnloppet 5 km 2018  - Man
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 226 Mohammad Reza | Spårvägens FK 11:00:00 11:14:43 00:14:43 2:56 min/km
2 221 Anders Fox | Spårvägens FK 11:00:00 11:15:26 00:15:26 3:04 min/km
3 231 Archie Casteel | Spårvägens FK 11:00:00 11:15:28 00:15:28 3:04 min/km
4 229 Alexander Holmblad | Spårvägens FK 11:00:00 11:15:34 00:15:34 3:06 min/km
5 228 Daniel Gleimar | Spårvägens FK 11:00:00 11:15:52 00:15:52 3:09 min/km
6 263 Anton Axelsson | Hässelby SK 11:00:00 11:15:54 00:15:54 3:10 min/km
7 216 Samuel Eriksson-Lidbrink | Spårvägens FK 11:00:00 11:16:30 00:16:30 3:17 min/km
8 232 Rasmus Ahlgren | Spårvägens FK 11:00:00 11:16:37 00:16:37 3:18 min/km
9 250 Anders Herrmann | Uppsala LK 11:00:00 11:17:25 00:17:25 3:28 min/km
10 255 Mikael Tisjö | Team Bauhaus 11:00:00 11:17:31 00:17:31 3:29 min/km
11 220 Daniel Alemu | Spårvägens FK 11:00:00 11:17:39 00:17:39 3:31 min/km
12 202 Mikael Andersson | Säffle FIK 11:00:00 11:17:42 00:17:42 3:31 min/km
13 211 Simon Sandkvist | IF Triangeln 11:00:00 11:18:26 00:18:26 3:40 min/km
14 256 Albin Carlerud 11:00:00 11:18:28 00:18:28 3:40 min/km
15 210 John Kollinius 11:00:00 11:18:44 00:18:44 3:43 min/km
16 209 Dan Sundberg | Uppsala 11:00:00 11:18:58 00:18:58 3:46 min/km
17 254 Fabian Olin | Hässelby SK 11:00:00 11:19:01 00:19:01 3:47 min/km
18 259 Thomas Pechhacker | FK Studenterna 11:00:00 11:19:42 00:19:42 3:55 min/km
19 266 Richard Aspholm 11:00:00 11:20:00 00:20:00 3:59 min/km
20 251 Fredrik Stene | Hässelby SK 11:00:00 11:22:31 00:22:31 4:29 min/km
21 201 Erik Franklin 11:00:00 11:22:35 00:22:35 4:29 min/km
22 213 Jan Rosenström 11:00:00 11:22:56 00:22:56 4:34 min/km
23 272 Johan Högberg 11:00:00 11:23:20 00:23:20 4:38 min/km
24 205 Philip Wöllner 11:00:00 11:23:37 00:23:37 4:42 min/km
25 204 Christoffer Wöllner 11:00:00 11:23:50 00:23:50 4:44 min/km
26 248 Anders Unosson 11:00:00 11:23:55 00:23:55 4:45 min/km
27 206 Alexander Hernelind | Team Extremfabriken 11:00:00 11:26:00 00:26:00 5:10 min/km
28 214 Nikola Milonjic 11:00:00 11:27:37 00:27:37 5:29 min/km
29 247 Lars Pellmark 11:00:00 11:28:22 00:28:22 5:38 min/km
30 212 Per Sundberg 11:00:00 11:28:23 00:28:23 5:39 min/km
31 271 Fredrik Lundquist 11:00:00 11:29:56 00:29:56 5:57 min/km
32 246 Göran Andersson 11:00:00 11:31:28 00:31:28 6:15 min/km
33 258 Tommy Lacandler 11:00:00 11:32:10 00:32:10 6:24 min/km
34 260 Jan Österman 11:00:00 11:33:45 00:33:45 6:43 min/km
35 215 Hans Georg Bergholtz 11:00:00 11:35:29 00:35:29 7:03 min/km
36 208 Christer Torgé | Järfälla 11:00:00 11:42:51 00:42:51 8:31 min/km

Sida: 1

Kvarnloppet 5 km 2018  - Kvinna
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 253 Jessica Österberg | Spårvägen FK 11:00:00 11:18:05 00:18:05 3:36 min/km
2 244 Dace Landström | Vallentuna FK 11:00:00 11:18:12 00:18:12 3:37 min/km
3 239 Jasmina Pruginic 11:00:00 11:18:34 00:18:34 3:41 min/km
4 267 Olivia Grahn | Hammarby IF 11:00:00 11:20:00 00:20:00 3:59 min/km
5 262 Anne-Gwendolin Geismar | Fredrikshof IF 11:00:00 11:21:33 00:21:33 4:17 min/km
6 252 Monika Pechhacker 11:00:00 11:22:25 00:22:25 4:27 min/km
7 268 Kelly Grahn | Sickla IF 11:00:00 11:22:29 00:22:29 4:28 min/km
8 237 Alida Liljequist 11:00:00 11:24:43 00:24:43 4:55 min/km
9 238 Alma Liljequist 11:00:00 11:25:18 00:25:18 5:02 min/km
10 265 Desirée Eriksson 11:00:00 11:25:40 00:25:40 5:06 min/km
11 269 Ingrid Stenmark 11:00:00 11:26:32 00:26:32 5:17 min/km
12 235 Petra Sporrong | Hägersten 11:00:00 11:26:48 00:26:48 5:20 min/km
13 241 Anna Milonjic 11:00:00 11:27:38 00:27:38 5:30 min/km
14 240 Maria Högberg 11:00:00 11:28:03 00:28:03 5:35 min/km
15 264 Gabriella Nilsson | Järfälla Skidklubb 11:00:00 11:30:17 00:30:17 6:01 min/km
16 270 Annika Fondelius 11:00:00 11:31:05 00:31:05 6:11 min/km
17 249 Andrea Horvei 11:00:00 11:31:54 00:31:54 6:21 min/km
18 257 Monica Engkvist 11:00:00 11:32:10 00:32:10 6:24 min/km
19 233 Linda Petäjävaara | Ridklubben 4ben 11:00:00 11:33:36 00:33:36 6:41 min/km
20 245 Charlotta Rossäng 11:00:00 11:35:09 00:35:09 6:59 min/km
21 261 Sirpa Johansson 11:00:00 11:35:26 00:35:26 7:03 min/km
22 236 Ingeborg Sund Torgé | Järfälla 11:00:00 11:42:51 00:42:51 8:31 min/km

Sida: 1

 
Kvarnloppet 10 km 2018  - Man
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 32 Patrik Eklund 11:00:00 11:34:33 00:34:33 3:26 min/km
2 8 Andreas Lundegård | FK Studenterna 11:00:00 11:34:35 00:34:35 3:26 min/km
3 27 Hector de Pedro Domingo | Hässelby SK 11:00:00 11:35:57 00:35:57 3:34 min/km
4 34 Adam Bills 11:00:00 11:36:03 00:36:03 3:35 min/km
5 50 Erik Bowallius | Huddinge AIS 11:00:00 11:36:47 00:36:47 3:39 min/km
6 47 Mikael Edlund | Sundsvalls FIF 11:00:00 11:37:14 00:37:14 3:42 min/km
7 31 Isak Lidström | Morjärvs SK 11:00:00 11:37:23 00:37:23 3:43 min/km
8 24 Marcus Bell 11:00:00 11:37:29 00:37:29 3:44 min/km
9 3 Christoffer Olsson | FK Studenterna 11:00:00 11:37:57 00:37:57 3:46 min/km
10 12 Nils Korsgren 11:00:00 11:38:13 00:38:13 3:48 min/km
11 14 David Åhman | IF Linnea 11:00:00 11:38:30 00:38:30 3:50 min/km
12 37 Magnus Åkesson | Tallinn 98-gänget 11:00:00 11:38:37 00:38:37 3:50 min/km
13 38 Peter Nilsson | Hässelby SK 11:00:00 11:38:54 00:38:54 3:52 min/km
14 1 Dennis Andersson | ELU IF 11:00:00 11:39:28 00:39:28 3:55 min/km
15 33 René Sandegren | Team Hybris Täby 11:00:00 11:40:01 00:40:01 3:59 min/km
16 4 Leo Heemskerk | Team CRS 11:00:00 11:40:20 00:40:20 4:01 min/km
17 28 Göran Nilsson | FK Studenterna 11:00:00 11:40:34 00:40:34 4:02 min/km
18 23 Joakim Eriksson | Fredrikshof IF 11:00:00 11:41:26 00:41:26 4:07 min/km
19 30 Stefan Jansson 11:00:00 11:43:12 00:43:12 4:18 min/km
20 21 Viktor Wallström | Tele 2 11:00:00 11:43:29 00:43:29 4:19 min/km
21 22 Erik Wallström | Tele 2 11:00:00 11:44:38 00:44:38 4:26 min/km
22 48 Melker Gren 11:00:00 11:44:57 00:44:57 4:28 min/km
23 35 Hans Rimbe | Vallentuna FK 11:00:00 11:46:12 00:46:12 4:36 min/km
24 36 Erik Erici | Linköpings SK 11:00:00 11:51:36 00:51:36 5:08 min/km
25 2 Mikael Sjölund 11:00:00 11:52:38 00:52:38 5:14 min/km
26 9 O Grönman 11:00:00 11:52:47 00:52:47 5:15 min/km
27 46 Carl Gustafson 11:00:00 11:54:00 00:54:00 5:22 min/km
28 10 Göran Karlsson 11:00:00 11:54:06 00:54:06 5:23 min/km
29 45 Torkel Nilsson | Järfälla Skidklubb 11:00:00 11:56:16 00:56:16 5:36 min/km
30 11 Anders Braathen | Tyresö 11:00:00 11:56:41 00:56:41 5:38 min/km
31 7 Bengt Lindgren | Vallentuna FK 11:00:00 11:58:10 00:58:10 5:47 min/km
32 41 Markus Svensson 11:00:00 11:58:27 00:58:27 5:49 min/km
33 43 Pär-Olof Holm 11:00:00 11:59:02 00:59:02 5:52 min/km

Sida: 1

Kvarnloppet 10 km 2018  - Kvinna
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 39 Malin Gibrand | FK Studenterna 11:00:00 11:38:44 00:38:44 3:51 min/km
2 18 Edita Maggi | Fredrikshofs FIF 11:00:00 11:40:00 00:40:00 3:59 min/km
3 29 Åsa Nylander | FK Studenterna 11:00:00 11:41:32 00:41:32 4:08 min/km
4 40 Isa Ericsson | FK Studenterna 11:00:00 11:44:46 00:44:46 4:27 min/km
5 20 Saara Mikkonen | IF Linnea 11:00:00 11:47:48 00:47:48 4:45 min/km
6 51 Elin Henriksson 11:00:00 11:54:14 00:54:14 5:23 min/km
7 44 Gunilla Roll | Fairtrade Runners 11:00:00 11:56:16 00:56:16 5:36 min/km
8 25 Petra Zalitis Hultqvist 11:00:00 11:57:25 00:57:25 5:42 min/km
9 26 Maria Björk 11:00:00 11:58:18 00:58:18 5:48 min/km
10 19 Sofia Haraldsson 11:00:00 12:08:03 01:08:03 6:46 min/km

Sida: 1

 
Kvarnloppet Stavgång 5 km 2018  - Man
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
Ingen målgång enligt urvalet.

Sida: 1

Kvarnloppet Stavgång 5 km 2018  - Kvinna
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
Ingen målgång enligt urvalet.

Sida: 1

 

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com