RESULTAT

22K - Preliminära Resultat

22K 2022  - Man - 151 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
101 221 Erik Waldetoft, Uddevalla SWE 10:30:00 12:57:55 02:27:55 6:43 min/km
102 308 Niclas Börjesson | DRT Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:30:00 12:58:01 02:28:01 6:44 min/km
103 253 Johan Svedin | Föreningen Milslukarna XC, Umeå SWE 10:30:00 12:58:15 02:28:15 6:44 min/km
104 194 Anders Larsson, Särö SWE 10:30:00 12:58:32 02:28:32 6:45 min/km
105 203 Bo Forsberg | EF Bygg AB, Halmstad SWE 10:30:00 12:59:09 02:29:09 6:47 min/km
106 361 Christofer Cedervall SWE 10:30:00 12:59:14 02:29:14 6:47 min/km
107 272 Magnus Eriksson | IS Göta friidrott, Helsingborg SWE 10:30:00 12:59:50 02:29:50 6:49 min/km
108 208 Christoffer Persson | CrossFit Hässleholm, Hässleholm SWE 10:30:00 13:00:20 02:30:20 6:50 min/km
109 249 Johan Sundström | DRT, Åsa SWE 10:30:00 13:01:09 02:31:09 6:52 min/km
110 196 Anders Krok | SOK Knallen, Bollebygd SWE 10:30:00 13:01:10 02:31:10 6:52 min/km
111 238 Jan Siarov, Göteborg SWE 10:30:00 13:01:12 02:31:12 6:52 min/km
112 189 Alexander Borg Appelstrand, Göteborg SWE 10:30:00 13:01:13 02:31:13 6:52 min/km
113 345 Tobias Bengtsson, Varberg SWE 10:30:00 13:01:17 02:31:17 6:53 min/km
114 304 Mikael Ylinen SWE 10:30:00 13:01:51 02:31:51 6:54 min/km
115 215 Dima Kravchenko-Loznia, Hindås SWE 10:30:00 13:04:32 02:34:32 7:01 min/km
116 334 Robert Ernofsson | Söndagslöparna, Onsala SWE 10:30:00 13:04:45 02:34:45 7:02 min/km
117 315 Olof Wennerfors | Bondens löpare, Stockholm SWE 10:30:00 13:04:46 02:34:46 7:02 min/km
118 198 Anders Svensson | Åsa, Åsa SWE 10:30:00 13:05:12 02:35:12 7:03 min/km
119 325 Peter Janosi | Borås Löparklubb, Sjömarken SWE 10:30:00 13:05:41 02:35:41 7:05 min/km
120 271 Magnus Bogstag SWE 10:30:00 13:06:24 02:36:24 7:07 min/km
121 217 Edvin Edde, Steninge SWE 10:30:00 13:07:39 02:37:39 7:10 min/km
122 347 Johan Lundgren | Team Fika Running Club, Harplinge SWE 10:30:00 13:08:16 02:38:16 7:12 min/km
123 226 Gunnar Samuelsson | Särö, Särö SWE 10:30:00 13:08:50 02:38:50 7:13 min/km
124 287 Mathias Nilsson, Värnamo SWE 10:30:00 13:09:16 02:39:16 7:14 min/km
125 267 Lars Kristensen | Sätinge Runners, fjaras SWE 10:30:00 13:10:33 02:40:33 7:18 min/km
126 370 Peter Ingemundsson SWE 10:30:00 13:11:11 02:41:11 7:20 min/km
127 367 Conny Appelqvist SWE 10:30:00 13:11:24 02:41:24 7:20 min/km
128 227 Hans Ackerot | Kvarnbyns Löparsällskap, Mölndal SWE 10:30:00 13:12:35 02:42:35 7:23 min/km
129 307 Mårten Sjöberg, Göteborg SWE 10:30:00 13:13:59 02:43:59 7:27 min/km
130 209 Dan Olsson, VEBERÖD SWE 10:30:00 13:14:02 02:44:02 7:27 min/km
131 222 Frans Levin | Jönköping, Jönköping SWE 10:30:00 13:14:04 02:44:04 7:27 min/km
132 319 Patric Åkesson | Ringhals IF, Varberg SWE 10:30:00 13:14:49 02:44:49 7:30 min/km
133 193 anders Andersson SWE 10:30:00 13:14:53 02:44:53 7:30 min/km
134 263 Kenny Green Pettersson, Ljungskile SWE 10:30:00 13:15:11 02:45:11 7:31 min/km
135 212 David Johansson, Skällinge SWE 10:30:00 13:15:29 02:45:29 7:31 min/km
136 809 Thomas Gehöör | Göteborg, Göteborg SWE 10:30:00 13:18:12 02:48:12 7:39 min/km
137 216 Dino Ilecic | Vänersborgs tennisklubb, Hägersten SWE 10:30:00 13:18:12 02:48:12 7:39 min/km
138 188 Albin Lindkvist, Skene SWE 10:30:00 13:19:50 02:49:50 7:43 min/km
139 192 Allan Andersen | Præstøløberne, Tappernøje SWE 10:30:00 13:20:50 02:50:50 7:46 min/km
140 218 Elias Gustafsson, Stockholm SWE 10:30:00 13:21:46 02:51:46 7:48 min/km
141 234 Ingemar Pettersson | Junigård AB, Njurunda SWE 10:30:00 13:24:42 02:54:42 7:56 min/km
142 225 Gabriel Lindell Bertmar | Torekov, Torekov SWE 10:30:00 13:25:13 02:55:13 7:58 min/km
143 372 Kristian Adolfsson SWE 10:30:00 13:25:29 02:55:29 7:59 min/km
144 214 Dennis Nobelius | Pokalenbröderna - Polestar, Askim SWE 10:30:00 13:27:07 02:57:07 8:03 min/km
145 306 Mikael Vallared, Varberg SWE 10:30:00 13:27:31 02:57:31 8:04 min/km
146 368 Mikael Kulanko SWE 10:30:00 13:27:35 02:57:35 8:04 min/km
147 333 Robert Löfstrand | #RunningLoosers, Borås SWE 10:30:00 13:32:32 03:02:32 8:18 min/km
148 289 Mats Östnell | #RunningLoosers, Göteborg SWE 10:30:00 13:32:32 03:02:32 8:18 min/km
149 270 Lukas Mared, Härryda SWE 10:30:00 13:35:19 03:05:19 8:25 min/km
150 324 Per-Olof Arnås | DRT Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:30:00 13:43:01 03:13:01 8:46 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com