RESULTAT

22K - Preliminära Resultat

22K 2022  - Man - 151 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 279 Martin Svahn | IFK Bänared, Tvååker SWE 10:30:00 12:36:47 02:06:47 5:46 min/km
52 321 Patrik Vallared, Väröbacka SWE 10:30:00 12:36:58 02:06:58 5:46 min/km
53 201 Andrée Victorin | NAVE Runners, Ullared SWE 10:30:00 12:38:09 02:08:09 5:50 min/km
54 219 Elon Axberg, Nacka SWE 10:30:00 12:39:04 02:09:04 5:52 min/km
55 250 Johan Björck | Anton Sport, Ryd SWE 10:30:00 12:39:06 02:09:06 5:52 min/km
56 231 Henrik Bernström | Simlångsdalens IF, Halmstad SWE 10:30:00 12:39:31 02:09:31 5:53 min/km
57 323 Per Rudqvist | Råå, Råå SWE 10:30:00 12:41:11 02:11:11 5:58 min/km
58 248 Johan Mjörnestrand | Mölndal OCR If, Lindome SWE 10:30:00 12:42:08 02:12:08 6:00 min/km
59 233 Henrik Sigurdsson | DRT Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:30:00 12:42:41 02:12:41 6:02 min/km
60 300 Michael Aagaard Nielsen | Præstøløberne, Faxe Ladeplads SWE 10:30:00 12:42:51 02:12:51 6:02 min/km
61 338 Simon Madsen, Næstved SWE 10:30:00 12:43:41 02:13:41 6:05 min/km
62 255 Johan Andersson, Falkenberg SWE 10:30:00 12:44:51 02:14:51 6:08 min/km
63 280 Martin Bengtsson | IK Trenne, Ullared SWE 10:30:00 12:45:02 02:15:02 6:08 min/km
64 251 Johan Halldin, Tvååker SWE 10:30:00 12:46:16 02:16:16 6:12 min/km
65 230 Henrik Magnusson, Askim SWE 10:30:00 12:46:38 02:16:38 6:13 min/km
66 268 Lars Leffler, Varberg SWE 10:30:00 12:46:54 02:16:54 6:13 min/km
67 281 Martin Karlsson | IK Dran, Veddige SWE 10:30:00 12:47:16 02:17:16 6:14 min/km
68 313 Nils Jacobson, Varberg SWE 10:30:00 12:48:00 02:18:00 6:16 min/km
69 266 Kristian Adolfsson | Borås Löparklubb, Borås SWE 10:30:00 12:48:23 02:18:23 6:17 min/km
70 284 Martin Davidsson | IK Dran, Veddige SWE 10:30:00 12:48:27 02:18:27 6:18 min/km
71 344 Thomas Espersson | OK Nackhe, Varberg SWE 10:30:00 12:48:35 02:18:35 6:18 min/km
72 204 Bosse Leffler | Himle kök, Träslövsläge SWE 10:30:00 12:49:11 02:19:11 6:20 min/km
73 322 Per Albertsson | LerumSOK, Lerum SWE 10:30:00 12:49:54 02:19:54 6:22 min/km
74 346 Tobias Åkesson, Göteborg SWE 10:30:00 12:50:13 02:20:13 6:22 min/km
75 228 Henrik Roos | Scania Road Runners, Lund SWE 10:30:00 12:50:13 02:20:13 6:22 min/km
76 275 Marcus Österlund | Hemliga klubben, Varberg SWE 10:30:00 12:50:27 02:20:27 6:23 min/km
77 282 Martin Källgård | Team Bunkern IF, Göteborg SWE 10:30:00 12:50:35 02:20:35 6:23 min/km
78 197 Anders Elmgren | Halmstad Sverige, Åled SWE 10:30:00 12:50:39 02:20:39 6:24 min/km
79 290 Mats Olofsson SWE 10:30:00 12:51:02 02:21:02 6:25 min/km
80 259 Jonatan Bromander | Långenäs Old Boys, Mullsjö SWE 10:30:00 12:51:04 02:21:04 6:25 min/km
81 337 Sebastian Bromander | Långenäs Old Boys, Uppsala SWE 10:30:00 12:51:05 02:21:05 6:25 min/km
82 354 David Götvall | MacGregor SWE 10:30:00 12:51:11 02:21:11 6:25 min/km
83 301 Micke Lagerljung SWE 10:30:00 12:51:23 02:21:23 6:26 min/km
84 326 Petter Hjelte | Team nordic trail, Varberg SWE 10:30:00 12:51:35 02:21:35 6:26 min/km
85 244 Joakim Karlsson | Team Sportia Varberg, Varberg SWE 10:30:00 12:52:04 02:22:04 6:27 min/km
86 278 Markus Eriksson | Team Sportia Varberg, Varberg SWE 10:30:00 12:52:04 02:22:04 6:27 min/km
87 293 Mattias Ågren | Dals Långed, Dals Långed SWE 10:30:00 12:52:05 02:22:05 6:28 min/km
88 206 Carl-Oskar Persson, ONSALA SWE 10:30:00 12:52:19 02:22:19 6:28 min/km
89 318 Ossian Krefors, Kärradal SWE 10:30:00 12:52:59 02:22:59 6:30 min/km
90 350 Torben Stampe | Team Fika Running Club, Löddeköpinge SWE 10:30:00 12:53:01 02:23:01 6:30 min/km
91 243 Joakim Bromander | Långenäs Old Boys, Onsala SWE 10:30:00 12:53:18 02:23:18 6:31 min/km
92 207 Christian Pennert, Göteborg SWE 10:30:00 12:53:30 02:23:30 6:31 min/km
93 237 Jan Derks, Gothenburg SWE 10:30:00 12:54:42 02:24:42 6:35 min/km
94 274 Marcus Ahlström, Västra Frölunda SWE 10:30:00 12:55:41 02:25:41 6:37 min/km
95 340 Simon Lagerström, Hillerstorp SWE 10:30:00 12:56:38 02:26:38 6:40 min/km
96 291 Matthias Hoelzen | Lübeck, Lübeck SWE 10:30:00 12:56:42 02:26:42 6:40 min/km
97 305 Mikael Böhm | Borås Löparklubb, Fristad SWE 10:30:00 12:57:02 02:27:02 6:41 min/km
98 258 Jonas Hermansson | STENKULLEN, STENKULLEN SWE 10:30:00 12:57:31 02:27:31 6:42 min/km
99 342 Stefan Jonsson, Mölnlycke SWE 10:30:00 12:57:34 02:27:34 6:42 min/km
100 276 Marcus Lilja | Team Nordic Trail, FJÄRÅS SWE 10:30:00 12:57:50 02:27:50 6:43 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com