RESULTAT

24 km - Preliminära Resultat

24 km 2020  - Man - 103 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 148 Per Rikner, Mölndal SWE 10:30:00 13:09:59 02:39:59 6:40 min/km
52 130 Martin Davidsson | IK Dran, Veddige SWE 10:30:00 13:12:15 02:42:15 6:46 min/km
53 649 Mathias Johansson | Askim SWE 10:30:00 13:13:20 02:43:20 6:48 min/km
54 73 Jesper Pehrsson | Falkenbergs RR, Falkenberg SWE 10:30:00 13:13:45 02:43:45 6:49 min/km
55 82 Johan Simmons | lomma, Lomma SWE 10:30:00 13:13:45 02:43:45 6:49 min/km
56 120 Magnus Fogelblad | DRT Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:30:00 13:14:06 02:44:06 6:50 min/km
57 117 Magnus Brunbäck | Hishult, Hishult SWE 10:30:00 13:14:25 02:44:25 6:51 min/km
58 174 Thomas Gunnarsson | Falkenberg RR, Trelleborg SWE 10:30:00 13:14:47 02:44:47 6:52 min/km
59 34 David Åström | Ringhals IF, Väröbacka SWE 10:30:00 13:14:50 02:44:50 6:52 min/km
60 139 Sebastian Evans, Stockholm SWE 10:30:00 13:15:35 02:45:35 6:54 min/km
61 43 Erik Augustsson, Ytterby SWE 10:30:00 13:16:08 02:46:08 6:55 min/km
62 87 Axel Stenhammar | DRT Kungsbacka SWE 10:30:00 13:16:18 02:46:18 6:56 min/km
63 57 Göran Bergström | ASKIM, ASKIM SWE 10:30:00 13:16:52 02:46:52 6:57 min/km
64 144 Niklas Johansson | Los Sangrias, Falkenberg SWE 10:30:00 13:17:09 02:47:09 6:58 min/km
65 50 Fredrik Eriksson | Mjölby södra, Varberg SWE 10:30:00 13:17:31 02:47:31 6:59 min/km
66 61 Hans Lilja | Ullared, Ullared SWE 10:30:00 13:18:51 02:48:51 7:02 min/km
67 77 Joakim Lövgren, Borås SWE 10:30:00 13:19:06 02:49:06 7:03 min/km
68 19 Carl Magnusson | Umara sports club, Göteborg SWE 10:30:00 13:19:09 02:49:09 7:03 min/km
69 156 Richard Dimwik, Ätran SWE 10:30:00 13:19:22 02:49:22 7:03 min/km
70 179 Viktor Danielsson | IK Stern, Mölndal SWE 10:30:00 13:19:51 02:49:51 7:05 min/km
71 2 Anders Nilsson, Mörarp SWE 10:30:00 13:19:59 02:49:59 7:05 min/km
72 5 Anders Krok | SOK Knallen, Bollebygd SWE 10:30:00 13:20:11 02:50:11 7:05 min/km
73 62 Hans Sjöstrand | Göteborg, Göteborg SWE 10:30:00 13:20:54 02:50:54 7:07 min/km
74 81 Johan Kirkfjell | Coltingborssen triathlonklubb, Gånghester SWE 10:30:00 13:22:04 02:52:04 7:10 min/km
75 10 Andreas Yngvesson | Los Sangrias, Falkenberg SWE 10:30:00 13:22:41 02:52:41 7:12 min/km
76 160 Rikard Svensson | ULC, Nödinge SWE 10:30:00 13:22:49 02:52:49 7:12 min/km
77 155 Rasmus Sjöberg, Frillesås SWE 10:30:00 13:23:37 02:53:37 7:14 min/km
78 154 Pontus Tossavainen | DTEAM, Varberg SWE 10:30:00 13:24:45 02:54:45 7:17 min/km
79 170 Stefan Lagerblad | LK Tuppgök, Falkenberg SWE 10:30:00 13:25:13 02:55:13 7:18 min/km
80 659 Stefan Gullberg | Säm , Kalmar SWE 10:30:00 13:25:48 02:55:48 7:20 min/km
81 162 Robert Shaw, Malmö SWE 10:30:00 13:25:50 02:55:50 7:20 min/km
82 119 Magnus Wallin | Markbygdens OK, GÖTEBORG SWE 10:30:00 13:26:34 02:56:34 7:21 min/km
83 123 Marcus Vahlström | IK Göpa, Varberg SWE 10:30:00 13:27:38 02:57:38 7:24 min/km
84 65 Henrik Andersson | Jönköping, Jönköping SWE 10:30:00 13:27:44 02:57:44 7:24 min/km
85 33 David Cartne | Malmö Bear Runners, Malmö SWE 10:30:00 13:32:37 03:02:37 7:37 min/km
86 12 Andreas Bolmgren, Växjö SWE 10:30:00 13:32:39 03:02:39 7:37 min/km
87 161 Robert Helgesson | Hunnebostrand, Hunnebostrand SWE 10:30:00 13:35:35 03:05:35 7:44 min/km
88 30 Daniel Persson | Tornugglans KFUK-KFUM scoutkår, Lund SWE 10:30:00 13:37:01 03:07:01 7:48 min/km
89 159 Rikard Edland, Göteborg SWE 10:30:00 13:37:20 03:07:20 7:48 min/km
90 136 Mikael Edland Faber, Göteborg SWE 10:30:00 13:37:21 03:07:21 7:48 min/km
91 7 Hans Ackerot | Kvarnbyns löparsällskap, Göteborg SWE 10:30:00 13:38:22 03:08:22 7:51 min/km
92 157 Richard Celius | Sweden Runners, Hällingsjö SWE 10:30:00 13:41:45 03:11:45 7:59 min/km
93 116 Magnus Lundberg | Helsingborg, Helsingborg SWE 10:30:00 13:41:53 03:11:53 8:00 min/km
94 158 Rickard Larsson | Proseccolöparna, Borås SWE 10:30:00 13:42:29 03:12:29 8:01 min/km
95 32 Daniel Hyväri | Proseccolöparna, Dalsjöfors SWE 10:30:00 13:44:06 03:14:06 8:05 min/km
96 175 Tobias Glyssbo, Oskarström SWE 10:30:00 13:44:46 03:14:46 8:07 min/km
97 135 Mattias Lindström | Åled skyrunners, Åled SWE 10:30:00 13:47:53 03:17:53 8:15 min/km
98 150 Per Andersson, Varberg SWE 10:30:00 13:52:47 03:22:47 8:27 min/km
99 47 Fredrik Bohl | Sweden Runners, Göteborg SWE 10:30:00 13:54:17 03:24:17 8:31 min/km
100 53 Fredrik Jernqvist | Göteborg, Göteborg SWE 10:30:00 13:58:48 03:28:48 8:42 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com