RESULTAT

12 km - Preliminära Resultat

12 km 2020  - Man - 140 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
101 204 Kenny Bergholtz SWE 10:00:00 11:24:27 01:24:27 7:02 min/km
102 436 Niklas Andersson, Varberg SWE 10:00:00 11:24:33 01:24:33 7:03 min/km
103 387 Magnus Bellvik | Unicorns, Frillesås SWE 10:00:00 11:24:48 01:24:48 7:04 min/km
104 431 Måns Palmgren | Kungsbacka GK, Billdal SWE 10:00:00 11:24:54 01:24:54 7:05 min/km
105 418 Christofer Georgson | IK Dran, Veddige SWE 10:00:00 11:24:58 01:24:58 7:05 min/km
106 451 Peter Andersson | Vattenfall IF Trollhättan, Varberg SWE 10:00:00 11:25:06 01:25:06 7:05 min/km
107 424 Mikael de Sousa Mestre | Running for Champagne, Kullavik SWE 10:00:00 11:25:54 01:25:54 7:09 min/km
108 339 Jonas Strömstedt | Perstorp, Perstorp SWE 10:00:00 11:27:38 01:27:38 7:18 min/km
109 515 Victor Paulsson, Förslöv SWE 10:00:00 11:29:01 01:29:01 7:25 min/km
110 49 Fredrik Hedelin | DRT Kungsbacka, Onsala SWE 10:30:00 11:59:17 01:29:17 7:26 min/km
111 425 Mikael Hansson, Överlida SWE 10:00:00 11:29:18 01:29:18 7:27 min/km
112 257 Daniel Stråhle | Halmstad, Halmstad SWE 10:00:00 11:29:49 01:29:49 7:29 min/km
113 503 Tobias Jansson | Hamstrings United, Bua SWE 10:00:00 11:29:57 01:29:57 7:30 min/km
114 347 Jörgen Olsson, Getinge SWE 10:00:00 11:30:08 01:30:08 7:31 min/km
115 249 Christoffer Narkander, Västra Frölunda SWE 10:00:00 11:30:12 01:30:12 7:31 min/km
116 274 Fredrik Ahlqvist | Unicorns, Fjärås SWE 10:00:00 11:30:16 01:30:16 7:31 min/km
117 297 Håkan Balcker | Vikens OK, Viken SWE 10:00:00 11:30:46 01:30:46 7:34 min/km
118 421 Mika Kuusinen | Rebel Runners, Fjärås SWE 10:00:00 11:30:48 01:30:48 7:34 min/km
119 386 Magnus Svalin, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:31:45 01:31:45 7:39 min/km
120 501 Tim Linderholm, Göteborg SWE 10:00:00 11:32:16 01:32:16 7:41 min/km
121 311 Jens Kangosjärvi | Västra Frölunda, Göteborg SWE 10:00:00 11:33:09 01:33:09 7:46 min/km
122 489 Stefan Lind | Vetlanda, Vetlanda SWE 10:00:00 11:33:12 01:33:12 7:46 min/km
123 225 Björn Pettersson | Team Nordic Trail, Varberg SWE 10:00:00 11:34:09 01:34:09 7:51 min/km
124 388 Magnus Axelsson, Halmstad SWE 10:00:00 11:35:43 01:35:43 7:59 min/km
125 8 Peter Holmqvist, Helsingborg SWE 10:00:00 11:35:55 01:35:55 8:00 min/km
126 445 Oscar Flacké Jacobson SWE 10:00:00 11:36:16 01:36:16 8:01 min/km
127 500 Thomas Malmberg | Lonesome Runners, Halmstad SWE 10:00:00 11:36:36 01:36:36 8:03 min/km
128 391 Magnus Sjöbäck, Askim SWE 10:00:00 11:36:41 01:36:41 8:03 min/km
129 242 christer jansson | Team Nordic Trail, Ljungskile SWE 10:00:00 11:37:17 01:37:17 8:06 min/km
130 364 Lars Daun, Borås SWE 10:00:00 11:37:28 01:37:28 8:07 min/km
131 342 Jonas Gudmundsson, Varberg SWE 10:00:00 11:37:55 01:37:55 8:10 min/km
132 455 Peter Henriksson | Löparsinglarna, Falkenberg SWE 10:00:00 11:38:24 01:38:24 8:12 min/km
133 507 Torbjörn Vittfarne | DRT Kungsbacka, Vallda SWE 10:00:00 11:39:45 01:39:45 8:19 min/km
134 256 Daniel Törnblad, Tvååker SWE 10:00:00 11:40:57 01:40:57 8:25 min/km
135 152 Pontus Nyman | Räddningstjänsten Höganäs, Viken SWE 10:30:00 12:14:00 01:44:00 8:40 min/km
136 417 Mats Larsnäs | Firma Mats Larsnäs, Varberg SWE 10:00:00 11:45:40 01:45:40 8:48 min/km
137 452 Peter Widholm | Pete elit, Mölndal SWE 10:00:00 11:51:09 01:51:09 9:16 min/km
138 492 Stephan Lonntorp | THE OCR GYM, Jonsered SWE 10:00:00 11:57:52 01:57:52 9:49 min/km
139 490 Stefan Måssebäck | THE OCR GYM, Torslanda SWE 10:00:00 11:57:55 01:57:55 9:50 min/km
140 367 Leif Svensson, Varberg SWE 10:00:00 12:02:12 02:02:12 10:11 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com