RESULTAT

12 km - Preliminära Resultat

12 km 2020  - Man - 140 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 491 Stefan Johnsson | Friskare Steg, Fjärås SWE 10:00:00 11:13:38 01:13:38 6:08 min/km
52 488 Stefan Röjgren | GÖTEBORG, GÖTEBORG SWE 10:00:00 11:13:43 01:13:43 6:09 min/km
53 296 Herman Fernström | Göteborg, Göteborg SWE 10:00:00 11:13:44 01:13:44 6:09 min/km
54 313 Jens Karlsson, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:13:44 01:13:44 6:09 min/km
55 209 Anders Asplund | Vallda Trail Run, Vallda SWE 10:00:00 11:13:48 01:13:48 6:09 min/km
56 389 Magnus Cejie | Varbergs GIF, Varberg SWE 10:00:00 11:13:59 01:13:59 6:10 min/km
57 390 Magnus Backman | Team Nordic Trail, Mölndal SWE 10:00:00 11:14:02 01:14:02 6:10 min/km
58 457 Petter Hjelte, Varberg SWE 10:00:00 11:14:04 01:14:04 6:10 min/km
59 271 Fredrik Roos | Lonesome Runners / Kullavik RR, särö SWE 10:00:00 11:14:07 01:14:07 6:11 min/km
60 343 Jonas Kristiansson | Klubb Simpelt, Tvååker SWE 10:00:00 11:14:14 01:14:14 6:11 min/km
61 243 Christer Mannfolk | Runacademy IF, Ulricehamn SWE 10:00:00 11:14:32 01:14:32 6:13 min/km
62 331 Johan Skoglund, SKÄLLINGE SWE 10:00:00 11:14:43 01:14:43 6:14 min/km
63 502 Tobias Granelli, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:14:44 01:14:44 6:14 min/km
64 356 Karsten Davidsson | Lindås waves, Hovås SWE 10:00:00 11:14:55 01:14:55 6:15 min/km
65 514 Urban Gustafsson | Klubb Simpelt, Varberg SWE 10:00:00 11:15:00 01:15:00 6:15 min/km
66 248 Christoffer Hedman, Höganäs SWE 10:00:00 11:15:06 01:15:06 6:15 min/km
67 333 Johann Alsén | Falkenberg, Falkenberg SWE 10:00:00 11:15:15 01:15:15 6:16 min/km
68 207 Anders Granelli | Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:15:17 01:15:17 6:16 min/km
69 661 Leif-Inge Hugosson | Varberg, Varberg SWE 10:00:00 11:15:18 01:15:18 6:17 min/km
70 244 Christian Karlsson | IK Dran, Veddige SWE 10:00:00 11:15:21 01:15:21 6:17 min/km
71 341 Jonas Lindahl, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:15:23 01:15:23 6:17 min/km
72 259 Daniel Högberg | TTH, Göteborg SWE 10:00:00 11:15:30 01:15:30 6:18 min/km
73 444 Olof Heggemann, Göteborg SWE 10:00:00 11:15:30 01:15:30 6:18 min/km
74 222 Axel Lyckberg | Göteborg, Göteborg SWE 10:00:00 11:15:47 01:15:47 6:19 min/km
75 304 Jan Högberg, Varberg SWE 10:00:00 11:15:53 01:15:53 6:19 min/km
76 337 Jon Halldén | Team Active, Varberg SWE 10:00:00 11:15:57 01:15:57 6:20 min/km
77 423 Mikael Malm | Frennarp Raiders, Halmstad SWE 10:00:00 11:16:10 01:16:10 6:21 min/km
78 355 Karl Gottfridsson | Klubb Simpelt, Varberg SWE 10:00:00 11:16:20 01:16:20 6:22 min/km
79 446 Patrik Olsson, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:16:25 01:16:25 6:22 min/km
80 346 Jörgen Mårtensson, Varberg SWE 10:00:00 11:16:45 01:16:45 6:24 min/km
81 437 Niklas Arvidsson | Runacademy, Mölndal SWE 10:00:00 11:17:07 01:17:07 6:26 min/km
82 254 Daniel Ericsson, Varberg SWE 10:00:00 11:17:19 01:17:19 6:27 min/km
83 433 Nicklas Malmentun, Fjärås SWE 10:00:00 11:17:20 01:17:20 6:27 min/km
84 359 Kristian Eriksson, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:17:49 01:17:49 6:29 min/km
85 258 Daniel Moberg | Ok Löftan, Väröbacka SWE 10:00:00 11:18:02 01:18:02 6:30 min/km
86 224 Bjarne Ljungfalk | VARBERG, VARBERG SWE 10:00:00 11:18:06 01:18:06 6:31 min/km
87 470 Robin Ottosson | Halmstad, Halmstad SWE 10:00:00 11:20:44 01:20:44 6:44 min/km
88 411 Martin Yngvesson | Los sangrias, Falkenberg SWE 10:00:00 11:21:27 01:21:27 6:47 min/km
89 323 Jimmy Emanuelsson | Varbergshus, Veddige SWE 10:00:00 11:22:12 01:22:12 6:51 min/km
90 247 Christoffer Andersson | Klubb Simpelt SWE 10:00:00 11:22:15 01:22:15 6:51 min/km
91 422 Mikael Ljungberg, Ytterby SWE 10:00:00 11:22:37 01:22:37 6:53 min/km
92 478 Sergei Shebalin | Elmhults Sport Club, Älmhult SWE 10:00:00 11:22:57 01:22:57 6:55 min/km
93 450 Peter Janosi | SOK Knallen, Sjömarken SWE 10:00:00 11:23:10 01:23:10 6:56 min/km
94 385 Magnus Bäverås | Göteborg, Göteborg SWE 10:00:00 11:23:15 01:23:15 6:56 min/km
95 326 Joakim Jonasson | Göteborg, Göteborg SWE 10:00:00 11:23:31 01:23:31 6:58 min/km
96 289 Hans Ericsson | NCC, Billdal SWE 10:00:00 11:23:31 01:23:31 6:58 min/km
97 410 Martin Jönsson | LTM, Varberg SWE 10:00:00 11:23:41 01:23:41 6:58 min/km
98 479 Simon Andersson, VARBERG SWE 10:00:00 11:23:42 01:23:42 6:58 min/km
99 459 Pär Nyberg | SOK Knallen, Borås SWE 10:00:00 11:23:45 01:23:45 6:59 min/km
100 201 Albin Stormvinter, Åskloster SWE 10:00:00 11:24:05 01:24:05 7:00 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com