RESULTAT

12 km - Preliminära Resultat

12 km 2020  - Man - 140 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 270 Rasmus Svantesson SWE 10:00:00 10:53:20 00:53:20 4:27 min/km
2 269 Erik Diding | Warberg Running Club, Varberg SWE 10:00:00 10:55:29 00:55:29 4:37 min/km
3 461 Pär Claesson | Warberg Running Club SWE 10:00:00 10:58:16 00:58:16 4:51 min/km
4 260 Mikael Berntsson, Mölndal SWE 10:00:00 10:59:21 00:59:21 4:57 min/km
5 200 Aaron Selfe | The OCR Gym, Glommen SWE 10:00:00 10:59:36 00:59:36 4:58 min/km
6 441 Oliver Berntzon | Dackarna, Gullspång SWE 10:00:00 10:59:43 00:59:43 4:59 min/km
7 255 Daniel Hörland, Alingsås SWE 10:00:00 11:00:26 01:00:26 5:02 min/km
8 325 Joakim Larsson | CL-AS Smide&Fastighetsservice AB, Vargön SWE 10:00:00 11:01:00 01:01:00 5:05 min/km
9 330 Johan Mood | Eksjö, Eksjö SWE 10:00:00 11:01:05 01:01:05 5:05 min/km
10 517 Viktor Byhr | THE OCR GYM, Hålanda SWE 10:00:00 11:01:30 01:01:30 5:08 min/km
11 471 Rolf Svensson | Varbergs Mtb, TVÅÅKER SWE 10:00:00 11:01:51 01:01:51 5:09 min/km
12 468 Rickard Johnsson | Is Göta friidrott, Rydebäck SWE 10:00:00 11:02:07 01:02:07 5:11 min/km
13 303 Jakob Moberg | Ok Löftan, Väröbacka SWE 10:00:00 11:02:11 01:02:11 5:11 min/km
14 205 Alfred Park | Varberg, Varberg SWE 10:00:00 11:02:51 01:02:51 5:14 min/km
15 211 Andreas Theodorsson | Populära Åsa, Åsa SWE 10:00:00 11:03:34 01:03:34 5:18 min/km
16 440 Ola Lindegren | Varberg, Varberg SWE 10:00:00 11:05:44 01:05:44 5:29 min/km
17 354 Karl Lundgren | TTH, Lindome SWE 10:00:00 11:05:59 01:05:59 5:30 min/km
18 195 Glenn Svensson | Bildepån Varberg SWE 10:00:00 11:07:20 01:07:20 5:37 min/km
19 245 Christian Johansson | Varberg, Varberg SWE 10:00:00 11:07:28 01:07:28 5:37 min/km
20 328 Johan Eriksson | Varbergshus, Tvååker SWE 10:00:00 11:07:30 01:07:30 5:38 min/km
21 413 Martin Svahn | K3, Tvååker SWE 10:00:00 11:07:59 01:07:59 5:40 min/km
22 428 Niklas Tenglund | IK Dran SWE 10:00:00 11:08:36 01:08:36 5:43 min/km
23 273 Fredrik Strid | Lätta steg Varberg, Varberg SWE 10:00:00 11:08:40 01:08:40 5:43 min/km
24 334 Fredrik Sandblom SWE 10:00:00 11:08:43 01:08:43 5:44 min/km
25 460 Pär Ekman | Team Bunkern, Göteborg SWE 10:00:00 11:08:46 01:08:46 5:44 min/km
26 348 Jörgen Åkesson, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:08:55 01:08:55 5:45 min/km
27 327 Jocke Andersson | Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:09:12 01:09:12 5:46 min/km
28 480 Simon Skåreby, Göteborg SWE 10:00:00 11:09:31 01:09:31 5:48 min/km
29 262 Anders Beinhoff SWE 10:00:00 11:09:45 01:09:45 5:49 min/km
30 462 Ramiro Solano | Falkenberg, Falkenberg SWE 10:00:00 11:09:50 01:09:50 5:49 min/km
31 454 Peter Rolandsson | Träna & Skräna, Stockholm SWE 10:00:00 11:10:23 01:10:23 5:52 min/km
32 408 Markus Lorentzon, Göteborg SWE 10:00:00 11:12:21 01:12:21 6:02 min/km
33 221 Anton Stoltz | Klappjakten, Västra Frölunda SWE 10:00:00 11:12:22 01:12:22 6:02 min/km
34 332 Johan Svensson | Räddningstjänsten Hylte, Hyltebruk SWE 10:00:00 11:12:24 01:12:24 6:02 min/km
35 13 Andreas Bohman | Risinge Löparkamrater, Åryd SWE 10:30:00 11:42:30 01:12:30 6:02 min/km
36 312 Jens Borgström, Varberg SWE 10:00:00 11:12:47 01:12:47 6:04 min/km
37 366 Lars Carlsson | THC, Ängelholm SWE 10:00:00 11:12:48 01:12:48 6:04 min/km
38 508 Ulf Andersson | Team Nordic Trail, Torslanda SWE 10:00:00 11:12:56 01:12:56 6:05 min/km
39 414 Martin Christofferson | Team Christofferson, Fjärås SWE 10:00:00 11:12:59 01:12:59 6:05 min/km
40 469 Rikard Adolfsson | Göinge Trail, Varberg SWE 10:00:00 11:13:03 01:13:03 6:05 min/km
41 409 Martin Helander, Varberg SWE 10:00:00 11:13:05 01:13:05 6:05 min/km
42 384 Magnus Weddig, Varberg SWE 10:00:00 11:13:05 01:13:05 6:05 min/km
43 434 Niklas Karlsson, Varberg SWE 10:00:00 11:13:14 01:13:14 6:06 min/km
44 499 Thomas Wålander | Lindome, Lindome SWE 10:00:00 11:13:15 01:13:15 6:06 min/km
45 449 Peter Lundgren | Gislaved, Gislaved SWE 10:00:00 11:13:16 01:13:16 6:06 min/km
46 430 Måns Troedsson | THC, VEJBYSTRAND SWE 10:00:00 11:13:23 01:13:23 6:07 min/km
47 645 Anders Johansson | Fortinova, Varberg SWE 10:00:00 11:13:26 01:13:26 6:07 min/km
48 497 Thomas Larsson | Träslövsläge, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:13:28 01:13:28 6:07 min/km
49 202 Alexander Larsnäs | Firma Mats Larsnäs, Varberg SWE 10:00:00 11:13:32 01:13:32 6:08 min/km
50 443 Olof Svahn, Varberg SWE 10:00:00 11:13:34 01:13:34 6:08 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com