RESULTAT

23 km - Preliminära Resultat

23 km 2019  - Man - 215 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 264 Emanuel Forsell | Kungsbacka SWE 10:00:00 12:11:48 02:11:48 5:44 min/km
52 310 Henrik Paulsson | Sandared SWE 10:00:00 12:12:47 02:12:47 5:46 min/km
53 439 Michael Aagaard Nielsen | Præstøløberne NOR 10:00:00 12:12:59 02:12:59 5:47 min/km
54 250 David Clarke | Slöinge SWE 10:00:00 12:13:15 02:13:15 5:48 min/km
55 436 Mattias Lindström | Åled skyrunners SWE 10:00:00 12:13:30 02:13:30 5:48 min/km
56 320 Jan Thorman | Team Runners High SWE 10:00:00 12:13:40 02:13:40 5:49 min/km
57 485 Pär Blomqvist | Hällsviks IF SWE 10:00:00 12:13:41 02:13:41 5:49 min/km
58 366 Jonathan Marshall | Ringhals IF SWE 10:00:00 12:13:50 02:13:50 5:49 min/km
59 237 Christoffer Sandberg | motionär SWE 10:00:00 12:14:08 02:14:08 5:50 min/km
60 522 Torbjörn Olsson | Kvibille GF/ ”Ostalopet.se” SWE 10:00:00 12:14:20 02:14:20 5:50 min/km
61 232 Christian Jernlid | Hagryd Bikers SWE 10:00:00 12:14:25 02:14:25 5:51 min/km
62 311 Henrik Antonsson | Ringhals IF SWE 10:00:00 12:14:30 02:14:30 5:51 min/km
63 449 Niclas Carlsson | IK Burtlundarna SWE 10:00:00 12:14:43 02:14:43 5:51 min/km
64 239 Claes Svensson | Göteborg SWE 10:00:00 12:15:07 02:15:07 5:52 min/km
65 319 Jakob Hassel SWE 10:00:00 12:15:11 02:15:11 5:53 min/km
66 318 Isak Nordin | Umara Sports Club SWE 10:00:00 12:15:15 02:15:15 5:53 min/km
67 488 Richard Gustafsson | Power-Ekorrarna SWE 10:00:00 12:15:27 02:15:27 5:53 min/km
68 490 Rikard Karlsson | Rävlanda SWE 10:00:00 12:15:33 02:15:33 5:54 min/km
69 332 Jimmi Svahn | Sebbens vänner SWE 10:00:00 12:16:18 02:16:18 5:56 min/km
70 220 Carl Rietz | Borås SWE 10:00:00 12:16:39 02:16:39 5:56 min/km
71 356 Johan Brissman | SOK Knallen SWE 10:00:00 12:16:40 02:16:40 5:57 min/km
72 502 Seabstian Lindroos | Squeed SWE 10:00:00 12:16:44 02:16:44 5:57 min/km
73 180 Alexander Littorin | Majorna SWE 10:00:00 12:16:44 02:16:44 5:57 min/km
74 229 Christer Brander Nilsson | Stenungsunds OK SWE 10:00:00 12:16:57 02:16:57 5:57 min/km
75 474 Peter Claesson | Friskis Kungälv SWE 10:00:00 12:17:07 02:17:07 5:58 min/km
76 357 Johan Olsson | Göteborg SWE 10:00:00 12:18:06 02:18:06 6:00 min/km
77 308 Henrik Persson | Varberg SWE 10:00:00 12:18:18 02:18:18 6:01 min/km
78 331 Jimmi Brink | Tången SWE 10:00:00 12:18:23 02:18:23 6:01 min/km
79 377 Lars Göök | Killhult SWE 10:00:00 12:18:38 02:18:38 6:02 min/km
80 286 Fredrik Sandmer | SOK Knallen SWE 10:00:00 12:18:39 02:18:39 6:02 min/km
81 376 Lars Holtskog | Hosle SWE 10:00:00 12:18:41 02:18:41 6:02 min/km
82 189 Anders Elvland | Halmstad OK SWE 10:00:00 12:18:52 02:18:52 6:02 min/km
83 288 Fredrik Sohlström | Dalsjö Run Team SWE 10:00:00 12:19:05 02:19:05 6:03 min/km
84 423 Martin Niklasson | Halmstad kanotklubb SWE 10:00:00 12:19:14 02:19:14 6:03 min/km
85 491 Rikard Svensson | ULC SWE 10:00:00 12:19:14 02:19:14 6:03 min/km
86 283 Fredrik Ewald | OCT Halmstad SWE 10:00:00 12:19:19 02:19:19 6:03 min/km
87 417 Martin Sjöbeck | Rainbow Runners SWE 10:00:00 12:19:35 02:19:35 6:04 min/km
88 484 Pär Fredriksson | Schlätta runners SWE 10:00:00 12:20:18 02:20:18 6:06 min/km
89 373 Kristoffer Gäskeby | Dalsjö Run Team SWE 10:00:00 12:20:59 02:20:59 6:08 min/km
90 414 Markus Lundqvist | Lonesome Runners SWE 10:00:00 12:21:18 02:21:18 6:09 min/km
91 272 Erik Waldetoft | Uddevalla Roddklubb SWE 10:00:00 12:22:15 02:22:15 6:11 min/km
92 422 Martin Olsson | Lonesome Runners SWE 10:00:00 12:22:17 02:22:17 6:11 min/km
93 473 Peter Hultman | FCK SWE 10:00:00 12:22:22 02:22:22 6:11 min/km
94 233 Christian Pennert | Pantern Running Club SWE 10:00:00 12:22:27 02:22:27 6:12 min/km
95 380 Leif-Inge Hugosson | WSP Sverige AB SWE 10:00:00 12:22:37 02:22:37 6:12 min/km
96 487 Richard Hammar | Varberg SWE 10:00:00 12:22:49 02:22:49 6:13 min/km
97 336 Joacim Wejdin | Team Nordic Trail SWE 10:00:00 12:23:10 02:23:10 6:13 min/km
98 427 Mathias Johansson | Kungsbacka SWE 10:00:00 12:23:15 02:23:15 6:14 min/km
99 412 Markus Johnsson | Falkenberg SWE 10:00:00 12:23:48 02:23:48 6:15 min/km
100 404 Marcus Vigenberg | Ericsson IF SWE 10:00:00 12:24:07 02:24:07 6:16 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com