RESULTAT

46 km - Preliminära Resultat

46 km 2019  - Man - 97 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 137 William Fälth | Varbergs Brandmäns IF SWE 08:00:00 13:21:15 05:21:15 6:59 min/km
52 50 Jens Augustinsson | Nej SWE 08:00:00 13:22:20 05:22:20 7:00 min/km
53 59 Johan Olausson Lord | Sök knallen SWE 08:00:00 13:22:22 05:22:22 7:00 min/km
54 1 Adam Lundmark | Göteborg SWE 08:00:00 13:25:58 05:25:58 7:05 min/km
55 57 Joakim Rydell | Hönö IS SWE 08:00:00 13:28:14 05:28:14 7:08 min/km
56 110 Pascal Verstraete | Gentbrugge SWE 08:00:00 13:28:27 05:28:27 7:08 min/km
57 128 Tobias Lövgren | Team Nordic Trail SWE 08:00:00 13:28:58 05:28:58 7:09 min/km
58 109 Olle Nordsjö | Mikkeller Running Club SWE 08:00:00 13:29:50 05:29:50 7:10 min/km
59 22 Daniel Skölde | Barsebäckshamn SWE 08:00:00 13:31:11 05:31:11 7:12 min/km
60 62 Johan Johansson | Malmö SWE 08:00:00 13:31:21 05:31:21 7:12 min/km
61 25 Dennis Giss | IK SISU Nässjö SWE 08:00:00 13:31:33 05:31:33 7:12 min/km
62 29 Emil Bertram | Malmö SWE 08:00:00 13:33:45 05:33:45 7:15 min/km
63 73 Juan Pablo Ortiz Jimenez | Alingsås SWE 08:00:00 13:38:15 05:38:15 7:21 min/km
64 102 Matts Björklund | Helsingborg SWE 08:00:00 13:38:25 05:38:25 7:21 min/km
65 141 David Oscarsson | Kisa SK SWE 08:00:00 13:44:31 05:44:31 7:29 min/km
66 46 Henk Kuiper | Stenungsunds friidrott SWE 08:00:00 13:45:09 05:45:09 7:30 min/km
67 103 Michael Edberg | SK Hylte/ StoraEnso Paper Hyltemill SWE 08:00:00 13:46:17 05:46:17 7:32 min/km
68 95 Markus Lindbom SWE 08:00:00 13:52:20 05:52:20 7:40 min/km
69 9 Anton Åkesson | ExeN SWE 08:00:00 13:53:10 05:53:10 7:41 min/km
70 28 Emil Svensson | ExeN SWE 08:00:00 13:53:13 05:53:13 7:41 min/km
71 31 Eric Lindvall | Fritsla VIK SWE 08:00:00 13:55:44 05:55:44 7:44 min/km
72 3 Anders Johansson | Solskensfarmarna SWE 08:00:00 13:57:08 05:57:08 7:46 min/km
73 38 Fredrik Bohl | Lonesome Runners SWE 08:00:00 13:58:52 05:58:52 7:48 min/km
74 77 Karl-Henrik Axelsson | Falkenberg RR SWE 08:00:00 14:00:22 06:00:22 7:50 min/km
75 123 Stefan Lagerblad | LK Tuppgök SWE 08:00:00 14:02:07 06:02:07 7:52 min/km
76 67 Jonas Ericsson | Majornas IK SWE 08:00:00 14:11:52 06:11:52 8:05 min/km
77 19 Clas Jinton | Team Nordic Trail SWE 08:00:00 14:12:45 06:12:45 8:06 min/km
78 11 Bengt Jansson | Hogia Running Club SWE 08:00:00 14:15:42 06:15:42 8:10 min/km
79 17 Christer Milding | Umara sports club SWE 08:00:00 14:21:56 06:21:56 8:18 min/km
80 61 Johan Andreasson | Lonesome runners SWE 08:00:00 14:23:07 06:23:07 8:20 min/km
81 115 Ragnar Bergvik | Träslövsläge SWE 08:00:00 14:29:57 06:29:57 8:29 min/km
82 26 Elof Persson | Halmstad SWE 08:00:00 14:32:26 06:32:26 8:32 min/km
83 10 Axel Åkesson | ExeN SWE 08:00:00 14:32:59 06:32:59 8:33 min/km
84 69 Jonas Johansson | Alingsås SWE 08:00:00 14:34:40 06:34:40 8:35 min/km
85 127 Thomas Ljunggren | Apex Ibex SWE 08:00:00 14:35:49 06:35:49 8:36 min/km
86 134 Viktor Lundberg | Apex Ibex Running SWE 08:00:00 14:35:49 06:35:49 8:36 min/km
87 108 Niklas Christiansson | Halmstad SWE 08:00:00 14:37:20 06:37:20 8:38 min/km
88 130 Tommy Sennerby Carlsson | Huskvarna SWE 08:00:00 14:37:21 06:37:21 8:38 min/km
89 80 Kristian Gustafsson | Team Nordic Trail SWE 08:00:00 14:38:08 06:38:08 8:39 min/km
90 78 Karl-Johan Magnil | Varberg Ultralöpare SWE 08:00:00 14:39:31 06:39:31 8:41 min/km
91 18 Christoffer Svensson | Dark Trail Runners SWE 08:00:00 14:43:37 06:43:37 8:46 min/km
92 98 Martin Ekmarck | Crossfit Halmstad SWE 08:00:00 14:49:20 06:49:20 8:54 min/km
93 132 Ulf-björn Rönn | FK Friskus SWE 08:00:00 14:58:29 06:58:29 9:06 min/km
94 74 Julius Norinder | Sjömarken SWE 08:00:00 15:00:43 07:00:43 9:09 min/km
95 104 Mikael Kulanko | Team Kuri SWE 08:00:00 15:03:33 07:03:33 9:12 min/km
96 42 Geir Thorsen | Team Martinsson/Thorsen SWE 08:00:00 15:37:26 07:37:26 9:57 min/km
97 119 Sebastian Nyvall | Dalsjöfors SWE 08:00:00 15:44:20 07:44:20 10:06 min/km

Sida: 1 2

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com