RESULTAT

10 km - Preliminära Resultat

10 km 2018  - Man - 152 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
101 793 Micael Karlsson SWE 10:30:00 11:36:58 01:06:58 6:42 min/km
102 776 Mattias Petersson SWE 10:30:00 11:37:02 01:07:02 6:42 min/km
103 859 Tommy Karlsson SWE 10:30:00 11:37:03 01:07:03 6:42 min/km
104 822 Mikael Vallared | Ringhals IF SWE 10:30:00 11:37:17 01:07:17 6:44 min/km
105 918 Andreas Thulin | CK Wano SWE 10:30:00 11:37:24 01:07:24 6:44 min/km
106 778 Mats Stenberg SWE 10:30:00 11:37:33 01:07:33 6:45 min/km
107 771 Johan Strand SWE 10:30:00 11:37:44 01:07:44 6:46 min/km
108 799 Martin Jonsson SWE 10:30:00 11:37:52 01:07:52 6:47 min/km
109 949 Håkan Johansson | Kungsbacka SWE 10:30:00 11:37:52 01:07:52 6:47 min/km
110 830 Fredrik Bernro SWE 10:30:00 11:38:07 01:08:07 6:49 min/km
111 871 Hans Ericsson SWE 10:30:00 11:38:19 01:08:19 6:50 min/km
112 662 LG Börjesson | Åkulla SWE 10:30:00 11:38:25 01:08:25 6:51 min/km
113 909 Jonas Lundqvist | Sjövalla FK SWE 10:30:00 11:38:56 01:08:56 6:54 min/km
114 835 Tony Nilsson SWE 10:30:00 11:38:58 01:08:58 6:54 min/km
115 732 Mats Jakobsson | Ingen SWE 10:30:00 11:38:58 01:08:58 6:54 min/km
116 724 Mona Carlsson | IKDran SWE 10:30:00 11:39:03 01:09:03 6:54 min/km
117 664 David Marquez | Göteborg SWE 10:30:00 11:39:05 01:09:05 6:55 min/km
118 678 Olle Rabe | Åkulla skidallians SWE 10:30:00 11:39:45 01:09:45 6:58 min/km
119 912 Johan Lindqvist | Sunda Derome SWE 10:30:00 11:39:46 01:09:46 6:59 min/km
120 868 Erik Skärbäck | Restorative workplace SWE 10:30:00 11:39:46 01:09:46 6:59 min/km
121 814 Patric Åkesson | Ringhals IF SWE 10:30:00 11:39:59 01:09:59 7:00 min/km
122 734 Ulf Smedberg | IK Dran SWE 10:30:00 11:40:25 01:10:25 7:02 min/km
123 685 Linus Fransson SWE 10:30:00 11:41:16 01:11:16 7:08 min/km
124 648 Andreas Blomberg | Sekatörerna SWE 10:30:00 11:41:25 01:11:25 7:09 min/km
125 860 Martin Jönsson | LTM SWE 10:30:00 11:41:35 01:11:35 7:09 min/km
126 676 Peter Reimer SWE 10:30:00 11:41:49 01:11:49 7:11 min/km
127 783 Mats Larsnäs | Firma Mats Larsnäs SWE 10:30:00 11:44:16 01:14:16 7:26 min/km
128 725 Tommie Eriksson SWE 10:30:00 11:44:17 01:14:17 7:26 min/km
129 794 Jim Sandersson SWE 10:30:00 11:44:50 01:14:50 7:29 min/km
130 759 Tim Linderholm SWE 10:30:00 11:45:07 01:15:07 7:31 min/km
131 925 Stefan Ekestee´n SWE 10:30:00 11:45:16 01:15:16 7:32 min/km
132 608 Anders Lindgren | Galtabäcks BK SWE 10:30:00 11:45:33 01:15:33 7:33 min/km
133 637 Gustav Yngvaldsson | Östra torps IF SWE 10:30:00 11:46:59 01:16:59 7:42 min/km
134 763 Andreas Östling SWE 10:30:00 11:47:19 01:17:19 7:44 min/km
135 826 Peter Läkk | #spontanträning SWE 10:30:00 11:47:39 01:17:39 7:46 min/km
136 636 Hampus Yngvaldsson | Östra torps IF SWE 10:30:00 11:49:25 01:19:25 7:56 min/km
137 657 christian skoglund | Lag Certex Vbg SWE 10:30:00 11:50:12 01:20:12 8:01 min/km
138 809 Lars Rosdahl | Smilla SWE 10:30:00 11:50:42 01:20:42 8:04 min/km
139 931 Anders Gyllén | Varberg SWE 10:30:00 11:50:53 01:20:53 8:05 min/km
140 1100 Ingvar Johansson | Team Nina Emilsson SWE 10:30:00 11:52:00 01:22:00 8:12 min/km
141 629 Niclas Bengtsson | Tmof SWE 10:30:00 11:52:10 01:22:10 8:13 min/km
142 658 joakim englander | Lag Certex Vbg SWE 10:30:00 11:52:21 01:22:21 8:14 min/km
143 741 Linus Seger | Falkenbergs Kraftsportsklubb SWE 10:30:00 11:52:31 01:22:31 8:15 min/km
144 714 Morgan Samuelsson | Kärna scoutkår SWE 10:30:00 11:52:39 01:22:39 8:16 min/km
145 716 Olle Olofsson | Snart framme SWE 10:30:00 11:54:01 01:24:01 8:24 min/km
146 634 Kalle Krantzen | Östra torp IF SWE 10:30:00 11:54:30 01:24:30 8:27 min/km
147 728 Anders Gustafsson SWE 10:30:00 11:57:30 01:27:30 8:45 min/km
148 674 Lukas Mared SWE 10:30:00 11:59:38 01:29:38 8:58 min/km
149 635 Jens Krantzen | Östra torps IF SWE 10:30:00 12:04:23 01:34:23 9:26 min/km
150 602 Torgny Nilsson | Team Nordic Trail SWE 10:30:00 12:05:01 01:35:01 9:30 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com