RESULTAT

10 km - Preliminära Resultat

10 km 2018  - Man - 152 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 754 Magnus Cejie | Varbergs GIF SWE 10:30:00 11:29:40 00:59:40 5:58 min/km
52 936 Jimmy Larsson | SOK Knallen SWE 10:30:00 11:29:43 00:59:43 5:58 min/km
53 784 Alexander Larsnäs | Firma Mats Larsnäs SWE 10:30:00 11:29:55 00:59:55 6:00 min/km
54 785 Michel Karlsson SWE 10:30:00 11:30:11 01:00:11 6:01 min/km
55 770 Jonas Ödman | Team Nordic Trail SWE 10:30:00 11:30:12 01:00:12 6:01 min/km
56 847 Mikael Hansson | - SWE 10:30:00 11:30:12 01:00:12 6:01 min/km
57 904 Daniel Norbeck | Östersunds Ölhävarklubb SWE 10:30:00 11:30:16 01:00:16 6:02 min/km
58 747 Thomas Pouzette SWE 10:30:00 11:30:17 01:00:17 6:02 min/km
59 815 Erik Gustafsson SWE 10:30:00 11:30:21 01:00:21 6:02 min/km
60 926 Johan Henningsson | FK Friskus Varberg SWE 10:30:00 11:30:56 01:00:56 6:06 min/km
61 861 Johann Alsén SWE 10:30:00 11:31:19 01:01:19 6:08 min/km
62 723 Christophe Novotny SWE 10:30:00 11:31:29 01:01:29 6:09 min/km
63 687 Janne Högberg SWE 10:30:00 11:31:45 01:01:45 6:10 min/km
64 722 Hugo Novotny SWE 10:30:00 11:31:48 01:01:48 6:11 min/km
65 790 Björn Fränkel | FK Snapphanarna SWE 10:30:00 11:31:49 01:01:49 6:11 min/km
66 743 Anders Karlsson | Proletären FF SWE 10:30:00 11:31:54 01:01:54 6:11 min/km
67 881 Thomas Mossbrant | LTM SWE 10:30:00 11:31:57 01:01:57 6:12 min/km
68 832 Jan Samuelsson | Falköping AIK OK SWE 10:30:00 11:31:59 01:01:59 6:12 min/km
69 883 Fredrik Stålne SWE 10:30:00 11:32:02 01:02:02 6:12 min/km
70 845 Johan Juvén | Drt Kungsbacka SWE 10:30:00 11:32:12 01:02:12 6:13 min/km
71 667 Marcus Eliasson | Hemliga klubben SWE 10:30:00 11:32:23 01:02:23 6:14 min/km
72 683 Peter Sparf SWE 10:30:00 11:32:27 01:02:27 6:15 min/km
73 750 Magnus Larsson SWE 10:30:00 11:32:30 01:02:30 6:15 min/km
74 739 Johan Svensson SWE 10:30:00 11:32:31 01:02:31 6:15 min/km
75 911 Marcus Skärbäck SWE 10:30:00 11:33:03 01:03:03 6:18 min/km
76 818 Påhl Karlströmer | Karlstromer consulting SWE 10:30:00 11:33:04 01:03:04 6:18 min/km
77 801 Kristian Andersson | Göteborg SWE 10:30:00 11:33:10 01:03:10 6:19 min/km
78 693 Anton Lofjärd SWE 10:30:00 11:33:12 01:03:12 6:19 min/km
79 820 Henrik Andersson | Varbergs Gif friidrott SWE 10:30:00 11:33:13 01:03:13 6:19 min/km
80 924 Magnus Hedman | Växsjö SWE 10:30:00 11:33:16 01:03:16 6:20 min/km
81 913 Mats Haneby SWE 10:30:00 11:33:34 01:03:34 6:21 min/km
82 946 Patrik Nilsson | Ullared SWE 10:30:00 11:33:57 01:03:57 6:24 min/km
83 914 Sebastian Fläde SWE 10:30:00 11:33:57 01:03:57 6:24 min/km
84 675 Anders Claesson SWE 10:30:00 11:34:21 01:04:21 6:26 min/km
85 735 Johan Persson SWE 10:30:00 11:34:26 01:04:26 6:27 min/km
86 935 Henrik Söderbaum | Varbergs MTB SWE 10:30:00 11:34:29 01:04:29 6:27 min/km
87 628 Gustav Magnusson | IF Hagen SWE 10:30:00 11:34:34 01:04:34 6:27 min/km
88 821 Mats Nyström | Göteborgs Segelflygklubb SWE 10:30:00 11:34:39 01:04:39 6:28 min/km
89 744 Leif Svensson | Golden wellnes SWE 10:30:00 11:34:43 01:04:43 6:28 min/km
90 907 Ola Holmberg | Arnåsholm Hockey SWE 10:30:00 11:35:13 01:05:13 6:31 min/km
91 838 Gabriel Eriksson SWE 10:30:00 11:35:19 01:05:19 6:32 min/km
92 624 Mattias Persson SWE 10:30:00 11:35:27 01:05:27 6:33 min/km
93 663 Jon Börjesson | Åkulla SWE 10:30:00 11:35:49 01:05:49 6:35 min/km
94 874 Anders Ivarsson | Ulricehamns Triathleterna SWE 10:30:00 11:35:55 01:05:55 6:36 min/km
95 869 Karsten Davidsson SWE 10:30:00 11:36:00 01:06:00 6:36 min/km
96 738 Niclas Hagel SWE 10:30:00 11:36:23 01:06:23 6:38 min/km
97 849 Vilhelm Skärbäck | Ok Nackhe SWE 10:30:00 11:36:31 01:06:31 6:39 min/km
98 901 Per Magnusson SWE 10:30:00 11:36:32 01:06:32 6:39 min/km
99 841 Michael Gates Carlsson SWE 10:30:00 11:36:48 01:06:48 6:41 min/km
100 898 Jörgen Mårtensson | Electrolux Service SWE 10:30:00 11:36:53 01:06:53 6:41 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com