RESULTAT

23 km - Preliminära Resultat

23 km 2018  - Man - 182 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
51 314 Satoshi Tanaka | Sweden Runners SWE 10:00:00 12:14:19 02:14:19 5:50 min/km
52 381 Johan Johansson | Mikkeller Running Club SWE 10:00:00 12:14:33 02:14:33 5:51 min/km
53 324 Johan Hedling SWE 10:00:00 12:14:43 02:14:43 5:51 min/km
54 307 Filip Nielsen | Knäckebröhult IF SWE 10:00:00 12:14:55 02:14:55 5:52 min/km
55 291 Mikael Jonsson SWE 10:00:00 12:15:48 02:15:48 5:54 min/km
56 219 Michael Nielsen | Præstøløbere SWE 10:00:00 12:17:17 02:17:17 5:58 min/km
57 495 Jonas Emtervall | Ulricehamns OK, Ulricehamn SWE 10:00:00 12:17:35 02:17:35 5:59 min/km
58 442 Mattias Eliasson | Ik Stern SWE 10:00:00 12:17:57 02:17:57 6:00 min/km
59 305 Per Rikner SWE 10:00:00 12:18:04 02:18:04 6:00 min/km
60 447 Robert Sjögren | IF Kville SWE 10:00:00 12:19:14 02:19:14 6:03 min/km
61 382 Anders Arvidsson SWE 10:00:00 12:19:32 02:19:32 6:04 min/km
62 399 Daniel Svensson | Näsvikens Löpargrupp SWE 10:00:00 12:19:43 02:19:43 6:04 min/km
63 489 Olof Berggren | SOK Knallen Borås, Borås SWE 10:00:00 12:19:43 02:19:43 6:04 min/km
64 459 Johan Nilsson | Markaryd SWE 10:00:00 12:19:45 02:19:45 6:05 min/km
65 383 Peter Nellsjö | Markaryd SWE 10:00:00 12:19:47 02:19:47 6:05 min/km
66 304 Henrik Paulsson | SK70 SWE 10:00:00 12:19:47 02:19:47 6:05 min/km
67 473 Jerry Tegenfeldt SWE 10:00:00 12:19:55 02:19:55 6:05 min/km
68 222 Fredrik Thörngren | KIL SWE 10:00:00 12:19:55 02:19:55 6:05 min/km
69 250 Torbjörn Olsson | Kvibille SWE 10:00:00 12:20:14 02:20:14 6:06 min/km
70 244 Johan Ericsson | Lisboa Runners Club SWE 10:00:00 12:20:58 02:20:58 6:08 min/km
71 295 Marcus Andersson | Varbergs GIF Friidrott SWE 10:00:00 12:21:05 02:21:05 6:08 min/km
72 428 Henrik Stigmar | Gerdahallen Lund SWE 10:00:00 12:21:08 02:21:08 6:08 min/km
73 236 Henrik Larsson | Borås sk SWE 10:00:00 12:21:27 02:21:27 6:09 min/km
74 372 David Hellerström | FK Friskus-Varberg SWE 10:00:00 12:21:29 02:21:29 6:09 min/km
75 237 Pär Ekelund SWE 10:00:00 12:21:29 02:21:29 6:09 min/km
76 223 Andreas Ståhle SWE 10:00:00 12:21:29 02:21:29 6:09 min/km
77 260 Gert Göransson SWE 10:00:00 12:21:38 02:21:38 6:09 min/km
78 369 Martin Davidsson | IK Dran SWE 10:00:00 12:21:44 02:21:44 6:10 min/km
79 208 Ola Eidem | Alingsås IF SWE 10:00:00 12:21:58 02:21:58 6:10 min/km
80 268 Albin Kornbeck | Gamleby OK SWE 10:00:00 12:22:05 02:22:05 6:11 min/km
81 437 Anders Björklund | Ik dran SWE 10:00:00 12:22:19 02:22:19 6:11 min/km
82 311 Joakim Karlsson | Team Sportia Varberg SWE 10:00:00 12:22:34 02:22:34 6:12 min/km
83 357 Christian Pennert | Kullavik Roadrunners SWE 10:00:00 12:23:02 02:23:02 6:13 min/km
84 290 Daniel Marcus | Team Mupparna SWE 10:00:00 12:23:14 02:23:14 6:14 min/km
85 423 Mikael Dower | Ulricehamn SWE 10:00:00 12:23:18 02:23:18 6:14 min/km
86 225 Anders Magnusson | IF Hagen SWE 10:00:00 12:24:06 02:24:06 6:16 min/km
87 435 Kristian Wirfalk | SK Elfsborg SWE 10:00:00 12:24:08 02:24:08 6:16 min/km
88 396 Tobias Bengtsson SWE 10:00:00 12:24:11 02:24:11 6:16 min/km
89 282 Kristian Narbro Porath | Tuve Trailrun SWE 10:00:00 12:24:20 02:24:20 6:17 min/km
90 462 Andreas Antonsson | IK Dran SWE 10:00:00 12:24:28 02:24:28 6:17 min/km
91 239 Marcus Vahlström | IK Göpa SWE 10:00:00 12:24:35 02:24:35 6:17 min/km
92 390 Niklas Johansson | Sweco SWE 10:00:00 12:24:45 02:24:45 6:18 min/km
93 272 Fredrik Svantesson | INVOLVUS SWE 10:00:00 12:25:03 02:25:03 6:18 min/km
94 358 Filip Anderberg | Mölndal SWE 10:00:00 12:25:08 02:25:08 6:19 min/km
95 461 Sigge Johansson | Valinge SWE 10:00:00 12:25:27 02:25:27 6:19 min/km
96 371 Andreas Reimelid SWE 10:00:00 12:25:56 02:25:56 6:21 min/km
97 430 Albin Lindbäck SWE 10:00:00 12:26:00 02:26:00 6:21 min/km
98 283 Mattias Gustafsson | Bua trail runners SWE 10:00:00 12:26:06 02:26:06 6:21 min/km
99 292 Johan Arvidsson SWE 10:00:00 12:26:13 02:26:13 6:21 min/km
100 402 Mattias Hemhagen SWE 10:00:00 12:26:16 02:26:16 6:22 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com