RESULTAT

Kvarnloppet 10 km - Preliminärt Resultat...

Kvarnloppet 10 km 2018  - Man
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 32 Patrik Eklund 11:00:00 11:34:33 00:34:33 3:26 min/km
2 8 Andreas Lundegård | FK Studenterna 11:00:00 11:34:35 00:34:35 3:26 min/km
3 27 Hector de Pedro Domingo | Hässelby SK 11:00:00 11:35:57 00:35:57 3:34 min/km
4 34 Adam Bills 11:00:00 11:36:03 00:36:03 3:35 min/km
5 50 Erik Bowallius | Huddinge AIS 11:00:00 11:36:47 00:36:47 3:39 min/km
6 47 Mikael Edlund | Sundsvalls FIF 11:00:00 11:37:14 00:37:14 3:42 min/km
7 31 Isak Lidström | Morjärvs SK 11:00:00 11:37:23 00:37:23 3:43 min/km
8 24 Marcus Bell 11:00:00 11:37:29 00:37:29 3:44 min/km
9 3 Christoffer Olsson | FK Studenterna 11:00:00 11:37:57 00:37:57 3:46 min/km
10 12 Nils Korsgren 11:00:00 11:38:13 00:38:13 3:48 min/km
11 14 David Åhman | IF Linnea 11:00:00 11:38:30 00:38:30 3:50 min/km
12 37 Magnus Åkesson | Tallinn 98-gänget 11:00:00 11:38:37 00:38:37 3:50 min/km
13 38 Peter Nilsson | Hässelby SK 11:00:00 11:38:54 00:38:54 3:52 min/km
14 1 Dennis Andersson | ELU IF 11:00:00 11:39:28 00:39:28 3:55 min/km
15 33 René Sandegren | Team Hybris Täby 11:00:00 11:40:01 00:40:01 3:59 min/km
16 4 Leo Heemskerk | Team CRS 11:00:00 11:40:20 00:40:20 4:01 min/km
17 28 Göran Nilsson | FK Studenterna 11:00:00 11:40:34 00:40:34 4:02 min/km
18 23 Joakim Eriksson | Fredrikshof IF 11:00:00 11:41:26 00:41:26 4:07 min/km
19 30 Stefan Jansson 11:00:00 11:43:12 00:43:12 4:18 min/km
20 21 Viktor Wallström | Tele 2 11:00:00 11:43:29 00:43:29 4:19 min/km
21 22 Erik Wallström | Tele 2 11:00:00 11:44:38 00:44:38 4:26 min/km
22 48 Melker Gren 11:00:00 11:44:57 00:44:57 4:28 min/km
23 35 Hans Rimbe | Vallentuna FK 11:00:00 11:46:12 00:46:12 4:36 min/km
24 36 Erik Erici | Linköpings SK 11:00:00 11:51:36 00:51:36 5:08 min/km
25 2 Mikael Sjölund 11:00:00 11:52:38 00:52:38 5:14 min/km
26 9 O Grönman 11:00:00 11:52:47 00:52:47 5:15 min/km
27 46 Carl Gustafson 11:00:00 11:54:00 00:54:00 5:22 min/km
28 10 Göran Karlsson 11:00:00 11:54:06 00:54:06 5:23 min/km
29 45 Torkel Nilsson | Järfälla Skidklubb 11:00:00 11:56:16 00:56:16 5:36 min/km
30 11 Anders Braathen | Tyresö 11:00:00 11:56:41 00:56:41 5:38 min/km
31 7 Bengt Lindgren | Vallentuna FK 11:00:00 11:58:10 00:58:10 5:47 min/km
32 41 Markus Svensson 11:00:00 11:58:27 00:58:27 5:49 min/km
33 43 Pär-Olof Holm 11:00:00 11:59:02 00:59:02 5:52 min/km

Sida: 1

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com