RESULTAT

44K - Preliminära Resultat

44K 2022  - Man - 53 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 26 Daniel Bränholm | Hälle IF, Särö SWE 08:00:00 11:35:08 03:35:08 4:53 min/km
2 39 Henrik Molin | Karlshamns SK Swimrun, Karlshamn SWE 08:00:00 11:52:37 03:52:37 5:17 min/km
3 60 Mattias Nilsson | OK Linné Uppsala, Uppsala SWE 08:00:00 11:54:14 03:54:14 5:19 min/km
4 819 Niklas Hedborn SWE 08:00:00 12:10:35 04:10:35 5:42 min/km
5 40 Jens Wiberg, Skarpnäck SWE 08:00:00 12:16:04 04:16:04 5:49 min/km
6 56 Martin Männer | Team Ferroman, Sävedalen SWE 08:00:00 12:33:40 04:33:40 6:13 min/km
7 25 Daniel Söderberg | Nösslinge Running Stars, Långås SWE 08:00:00 12:33:48 04:33:48 6:13 min/km
8 66 Oskar Åstrand | Borås, Borås SWE 08:00:00 12:36:01 04:36:01 6:16 min/km
9 67 Patrik Isegran | Lindome, Lindome SWE 08:00:00 12:40:46 04:40:46 6:23 min/km
10 34 Fredrik Sundin | OK Nackhe, Varberg SWE 08:00:00 12:41:24 04:41:24 6:24 min/km
11 29 Emil Falkek | Falkenbergs RR, Falkenberg SWE 08:00:00 12:42:13 04:42:13 6:25 min/km
12 68 Patrik Alvånger, Växjö SWE 08:00:00 12:42:16 04:42:16 6:25 min/km
13 62 Mikael Andersson | Dark Trail Runners, Tenhult SWE 08:00:00 12:45:19 04:45:19 6:29 min/km
14 58 Matthew Stiller | TROLLHATTAN, TROLLHATTAN SWE 08:00:00 12:51:12 04:51:12 6:37 min/km
15 65 Nicklas Johansson | Fastarpz Runners, Tvååker SWE 08:00:00 12:55:33 04:55:33 6:43 min/km
16 79 Martin Rönnfors SWE 08:00:00 12:55:34 04:55:34 6:43 min/km
17 52 Markus Lindbom, Hovås SWE 08:00:00 12:56:02 04:56:02 6:44 min/km
18 64 Mikael Svalstrand | SeaKayakBilldal/Umara Sports Club, Billdal SWE 08:00:00 12:58:18 04:58:18 6:47 min/km
19 30 Erik Flood | Billdal, Billdal SWE 08:00:00 12:58:30 04:58:30 6:47 min/km
20 50 Magnus Svensson | Head Energy AB, Varberg SWE 08:00:00 12:58:33 04:58:33 6:47 min/km
21 24 Dan Davidsson, Hishult SWE 08:00:00 12:59:09 04:59:09 6:48 min/km
22 63 Mikael Jansson | Tanto 06.25, Bålsta SWE 08:00:00 13:00:13 05:00:13 6:49 min/km
23 73 Simon Gerhardsson, Lund SWE 08:00:00 13:00:42 05:00:42 6:50 min/km
24 48 Linus Nilsson | Devies Development, Göteborg SWE 08:00:00 13:00:47 05:00:47 6:50 min/km
25 43 Johan Lelie, Lint SWE 08:00:00 13:09:33 05:09:33 7:02 min/km
26 360 Robert Forsling SWE 08:00:00 13:09:38 05:09:38 7:02 min/km
27 19 ANDERS JOHANSSON EICKHOFF | Borås Löparklubb, Borås SWE 08:00:00 13:13:49 05:13:49 7:08 min/km
28 20 Andreas Claesson | TEAM SKAB, Varberg SWE 08:00:00 13:22:47 05:22:47 7:20 min/km
29 74 Stephan Höfer | TV Wenigumstadt 1902, Landvetter SWE 08:00:00 13:23:26 05:23:26 7:21 min/km
30 72 Ragnar Bergvik | Träslövsläge, Träslövsläge SWE 08:00:00 13:24:24 05:24:24 7:22 min/km
31 51 Mandus Andersson | Ljungby, Ljungby SWE 08:00:00 13:25:10 05:25:10 7:23 min/km
32 21 Anton Åkesson | Team Exen, Hamneda SWE 08:00:00 13:25:12 05:25:12 7:23 min/km
33 80 Martin Karlsson SWE 08:00:00 13:25:12 05:25:12 7:23 min/km
34 53 Martin Nyström | Rolf Sport, Bagarmossen SWE 08:00:00 13:25:28 05:25:28 7:24 min/km
35 69 Per-Johan Thörn Wistrand, Göteborg SWE 08:00:00 13:25:50 05:25:50 7:24 min/km
36 22 Axel Åkesson | Team ExeN, Hamneda SWE 08:00:00 13:28:59 05:28:59 7:29 min/km
37 44 Johannes Lampinen, Nykvarn SWE 08:00:00 13:31:50 05:31:50 7:33 min/km
38 59 Mattias Fyhr | Umara sports club, Ängelholm SWE 08:00:00 13:38:13 05:38:13 7:41 min/km
39 71 Peter Liljenfors | Lonesome Runners, Mölnlycke SWE 08:00:00 13:42:09 05:42:09 7:47 min/km
40 36 Harry Oksa | Fritsla, Fritsla SWE 08:00:00 13:48:04 05:48:04 7:55 min/km
41 76 William Lindh, Partille SWE 08:00:00 13:51:40 05:51:40 8:00 min/km
42 54 Martin Nordlund | Fajans United, Falkenberg SWE 08:00:00 13:54:44 05:54:44 8:04 min/km
43 47 Kristoffer Nilsson, Svedala SWE 08:00:00 14:14:14 06:14:14 8:30 min/km
44 23 Christopher Sunmo | Team still not 50, Lerum SWE 08:00:00 14:14:34 06:14:34 8:31 min/km
45 41 Joachim Floberg | Team 50+, Lerum SWE 08:00:00 14:14:57 06:14:57 8:31 min/km
46 45 Jonas Larsson, Åled SWE 08:00:00 14:22:29 06:22:29 8:42 min/km
47 57 Mats Boisen | Landvetter, Landvetter SWE 08:00:00 14:28:45 06:28:45 8:50 min/km
48 27 Daniel af Ekenstam | FnF, Helsingborg SWE 08:00:00 14:34:41 06:34:41 8:58 min/km
49 31 Esben Uziel | FnF, Viken SWE 08:00:00 14:34:43 06:34:43 8:58 min/km
50 61 Michael Leitner, Vallda SWE 08:00:00 14:35:30 06:35:30 8:59 min/km

Sida: 1 2

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com