RESULTAT

22K - Preliminära Resultat

22K 2022  - Man - 151 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 353 Simon Bloss | Ärla IF SWE 10:30:00 12:03:09 01:33:09 4:14 min/km
2 199 Andreas Lundblad | Falkenberg Allstars / Slow Enough To Win, Heberg SWE 10:30:00 12:04:08 01:34:08 4:17 min/km
3 312 Niklas Gunnarsson | Team Bergspring, Borås SWE 10:30:00 12:04:26 01:34:26 4:18 min/km
4 257 John Kumlin | IK Ymer / Team Bergspring, BORÅS SWE 10:30:00 12:05:36 01:35:36 4:21 min/km
5 269 Linus Wedin | IF Start, Garphyttan SWE 10:30:00 12:05:50 01:35:50 4:21 min/km
6 240 Jimmy Iby | Ikhp running team, Gränna SWE 10:30:00 12:07:00 01:37:00 4:25 min/km
7 245 Joel Språng | GÖTEBORG, Göteborg SWE 10:30:00 12:10:55 01:40:55 4:35 min/km
8 331 Pär Bergsman | N/a, Ljusdal SWE 10:30:00 12:12:49 01:42:49 4:40 min/km
9 277 Marcus Jansson | Mölndals AIK, Mölndal SWE 10:30:00 12:13:01 01:43:01 4:41 min/km
10 265 Klas Persson | Sk graal, Strömsnäsbruk SWE 10:30:00 12:13:15 01:43:15 4:42 min/km
11 210 Robie Islam | Borås Löparklubb/ Team Bergspring, Borås SWE 10:30:00 12:13:18 01:43:18 4:42 min/km
12 242 Joacim Larsson | Lekeryd-Svarttorp SK, Lekeryds-Svarttorps SK SWE 10:30:00 12:13:24 01:43:24 4:42 min/km
13 285 Mathias Jonefjäll | Språng/Merrell, GBG SWE 10:30:00 12:15:15 01:45:15 4:47 min/km
14 288 Mathias Sandstedt | IKHP, Jönköping SWE 10:30:00 12:16:58 01:46:58 4:52 min/km
15 297 Mattias Perneby | Stockholm, Stockholm SWE 10:30:00 12:17:11 01:47:11 4:52 min/km
16 298 Melker Åkerström SWE 10:30:00 12:20:02 01:50:02 5:00 min/km
17 303 Mikael Esbjörner, TIBRO SWE 10:30:00 12:20:16 01:50:16 5:01 min/km
18 341 Staffan Sjöberg | GÖTEBORG, GÖTEBORG SWE 10:30:00 12:20:22 01:50:22 5:01 min/km
19 213 David Andersson | Dalsjöfors, Dalsjöfors SWE 10:30:00 12:21:32 01:51:32 5:04 min/km
20 294 Mattias Ganslandt | Trailrunner.me, Heberg SWE 10:30:00 12:21:38 01:51:38 5:04 min/km
21 336 Robert Stig-Jacobsson | København N, Nörrebro SWE 10:30:00 12:21:43 01:51:43 5:05 min/km
22 220 Emanuel Forsell, Kungsbacka SWE 10:30:00 12:21:49 01:51:49 5:05 min/km
23 351 Ulf Johansson | Lindome, Lindome SWE 10:30:00 12:22:25 01:52:25 5:07 min/km
24 296 Mattias Johnsson | Göteborg Running Club, Göteborg SWE 10:30:00 12:22:25 01:52:25 5:07 min/km
25 283 Martin Berglund | Kungälv, Kungälv SWE 10:30:00 12:23:32 01:53:32 5:10 min/km
26 200 Andreas Pettersson | Lonesome Ultrarunners, Mölndal SWE 10:30:00 12:24:00 01:54:00 5:11 min/km
27 311 Niklas Sjögren, Varberg SWE 10:30:00 12:24:31 01:54:31 5:12 min/km
28 348 Tobias Egle | Göteborg Running Club, Göteborg SWE 10:30:00 12:25:48 01:55:48 5:16 min/km
29 339 Simon Horkeby | Hälle IF, Mölndal SWE 10:30:00 12:25:50 01:55:50 5:16 min/km
30 349 Tobias Thorvaldsson | Söderåsens FK, Helsingborg SWE 10:30:00 12:25:58 01:55:58 5:16 min/km
31 224 Fredrik Dahlbom | Umara Sports Club, Göteborg SWE 10:30:00 12:25:59 01:55:59 5:16 min/km
32 254 Johan Olsson | IS Göta, Helsingborg SWE 10:30:00 12:26:02 01:56:02 5:16 min/km
33 262 Karl-Johan Magnil | Varberg, Varberg SWE 10:30:00 12:26:28 01:56:28 5:18 min/km
34 299 Michael Sönnerborg-Wadenhorn, Malmö SWE 10:30:00 12:27:12 01:57:12 5:20 min/km
35 273 Maksim Nikitiuk, OSKARSHAMN SWE 10:30:00 12:29:00 01:59:00 5:25 min/km
36 310 Niklas Andersson | Varberg, Varberg SWE 10:30:00 12:29:38 01:59:38 5:26 min/km
37 335 Robert Sahlberg | Språng Träning och Äventyr, Västra Frölunda SWE 10:30:00 12:30:54 02:00:54 5:30 min/km
38 246 Johakim Nylander | DRT Kungsbacka, Onsala SWE 10:30:00 12:31:12 02:01:12 5:31 min/km
39 223 Fredrik Törnmarck | Värnamo, Värnamo SWE 10:30:00 12:31:25 02:01:25 5:31 min/km
40 260 Jörgen Schöld, Ljungby SWE 10:30:00 12:31:48 02:01:48 5:32 min/km
41 309 Niclas Persson | Varberg, Varberg SWE 10:30:00 12:32:29 02:02:29 5:34 min/km
42 352 Ulf Ekman | DRT Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:30:00 12:32:29 02:02:29 5:34 min/km
43 332 Richard Gustafsson SWE 10:30:00 12:33:42 02:03:42 5:37 min/km
44 295 Mattias Lauridsen, Uppsala SWE 10:30:00 12:33:46 02:03:46 5:38 min/km
45 314 Ola Axheden | Falkenbergs RR, Vessigebro SWE 10:30:00 12:34:03 02:04:03 5:38 min/km
46 195 Anders Thorin | Hindås, Hindås SWE 10:30:00 12:34:03 02:04:03 5:38 min/km
47 358 Fredric Hallström SWE 10:30:00 12:34:03 02:04:03 5:38 min/km
48 232 Henrik Grundström, Mölndal SWE 10:30:00 12:34:19 02:04:19 5:39 min/km
49 252 Johan Verner | Hogia, Ytterby SWE 10:30:00 12:34:48 02:04:48 5:40 min/km
50 328 Philip Agelmo | IS Göta Trail, Helsingborg SWE 10:30:00 12:35:59 02:05:59 5:44 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com