RESULTAT

12K - Preliminära Resultat

12K 2022  - Man - 137 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 755 Markus Bredberg, Göteborg SWE 10:00:00 10:57:34 00:57:34 4:48 min/km
2 366 Daniel Giray SWE 10:00:00 11:02:00 01:02:00 5:10 min/km
3 741 Kristofer Bernhardsson | Fåle OCR, Svenljunga SWE 10:00:00 11:02:32 01:02:32 5:13 min/km
4 757 Martin Svensson | Simlångsdalens if, Slättåkra SWE 10:00:00 11:02:55 01:02:55 5:15 min/km
5 680 Christer Davidsson, Falkenberg SWE 10:00:00 11:05:07 01:05:07 5:26 min/km
6 772 Niklas Petersson Fro¨ling | Simlångsdalens IF, Halmstad SWE 10:00:00 11:05:14 01:05:14 5:26 min/km
7 730 John Åhman | Oct Halmstad, Halmstad SWE 10:00:00 11:05:32 01:05:32 5:28 min/km
8 773 Niklas Johansson | Low coast trail runners, Falkenberg SWE 10:00:00 11:05:33 01:05:33 5:28 min/km
9 735 Jonas Olsson | Bildepån, VARBERG SWE 10:00:00 11:05:41 01:05:41 5:28 min/km
10 796 Robert Berglund | Mölndal OCR IF, Lindome SWE 10:00:00 11:05:54 01:05:54 5:30 min/km
11 781 Peter Rolandsson | Träna och Skräna, Stockholm SWE 10:00:00 11:06:16 01:06:16 5:31 min/km
12 766 Mikael Ståhlfors | Team bunkern, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:07:32 01:07:32 5:38 min/km
13 686 Daniel Hörland, Alingsås SWE 10:00:00 11:07:39 01:07:39 5:38 min/km
14 791 Richard Forss, Löddeköpinge SWE 10:00:00 11:08:02 01:08:02 5:40 min/km
15 688 Daniel Wijk | IF Skattmasarna, Varberg SWE 10:00:00 11:08:03 01:08:03 5:40 min/km
16 714 Jan Svennblad | Ölanda, Älvängen SWE 10:00:00 11:08:10 01:08:10 5:41 min/km
17 669 Andreas Yngvesson | Low Coast TrailRunners, Falkenberg SWE 10:00:00 11:08:15 01:08:15 5:41 min/km
18 818 William Bergqvist | Linköping, Linköping SWE 10:00:00 11:08:28 01:08:28 5:42 min/km
19 672 Anton Lenér | Himlekök runners, Varberg SWE 10:00:00 11:08:48 01:08:48 5:44 min/km
20 713 Jan Westhoff | Borussia Dortmund, Steinfurt SWE 10:00:00 11:08:50 01:08:50 5:44 min/km
21 728 Johannes Lindroos | Cardinalerna, Tvååker SWE 10:00:00 11:09:30 01:09:30 5:48 min/km
22 716 Jesper Andersson | SK Graal, Örkelljunga SWE 10:00:00 11:09:54 01:09:54 5:50 min/km
23 811 Tomas Thunman | Spargresarna, Ullared SWE 10:00:00 11:10:00 01:10:00 5:50 min/km
24 794 Rikard Svensson, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:10:06 01:10:06 5:51 min/km
25 753 Marcus Gradner, Mölndal SWE 10:00:00 11:10:13 01:10:13 5:51 min/km
26 734 Jonas Wolmesjö | Träslövsläge, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:10:16 01:10:16 5:51 min/km
27 696 Fredrik Andersson, Halmstad SWE 10:00:00 11:10:51 01:10:51 5:54 min/km
28 777 Per Nilsson | THEOCRGYM, Sävedalen SWE 10:00:00 11:11:05 01:11:05 5:55 min/km
29 810 Tom Strandberg, Falkenberg SWE 10:00:00 11:11:15 01:11:15 5:56 min/km
30 760 Mathias Lyon | OCRGYM, Sävedalen SWE 10:00:00 11:11:16 01:11:16 5:56 min/km
31 743 Kristoffer Nilsson | TrailRunningSweden, Laholm SWE 10:00:00 11:11:22 01:11:22 5:57 min/km
32 814 Torbjörn Saetre | Hindås sk, Hällingsjö SWE 10:00:00 11:11:25 01:11:25 5:57 min/km
33 802 Stefan Johansson, Varberg SWE 10:00:00 11:11:26 01:11:26 5:57 min/km
34 801 Simon Tideman, Laholm SWE 10:00:00 11:11:27 01:11:27 5:57 min/km
35 803 Steffen Zweck | Östra Frölunda, Östra Frölunda SWE 10:00:00 11:11:33 01:11:33 5:58 min/km
36 787 Peter Solleveld, Falkenberg SWE 10:00:00 11:11:34 01:11:34 5:58 min/km
37 800 Sebastian Håkansson | Salsjögänget, Bräkne-Hoby SWE 10:00:00 11:11:34 01:11:34 5:58 min/km
38 695 Fredrik Lagerljung | Malmö, Malmö SWE 10:00:00 11:11:41 01:11:41 5:58 min/km
39 693 Filip Axell | Träslövsläge, Träslövsläge SWE 10:00:00 11:11:44 01:11:44 5:59 min/km
40 795 Rikard Kling | Göinge Trail, Varberg SWE 10:00:00 11:11:44 01:11:44 5:59 min/km
41 731 Jonas Jerklind | Team Bunkern, Växjö SWE 10:00:00 11:11:45 01:11:45 5:59 min/km
42 726 Johan Dahl, Borås SWE 10:00:00 11:11:53 01:11:53 5:59 min/km
43 815 Torbjörnörn Nilsson, Höganäs SWE 10:00:00 11:11:54 01:11:54 6:00 min/km
44 785 Peter Jakobsson, Tvååker SWE 10:00:00 11:12:19 01:12:19 6:02 min/km
45 691 Erik Persson, Malmö SWE 10:00:00 11:12:21 01:12:21 6:02 min/km
46 724 Johan Simonsson | Löpargubbar, Askim SWE 10:00:00 11:12:26 01:12:26 6:02 min/km
47 783 Peter Ståhl | Sjömarken, Sjömarken SWE 10:00:00 11:12:29 01:12:29 6:02 min/km
48 723 Johan Runevad | Varberg, Varberg SWE 10:00:00 11:12:46 01:12:46 6:04 min/km
49 742 Kristoffer Lindroos, Halmstad SWE 10:00:00 11:12:50 01:12:50 6:04 min/km
50 752 Magnus Bernhed | Sävedalens AIK, Kungsbacka SWE 10:00:00 11:13:15 01:13:15 6:06 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com