RESULTAT

12 km - Preliminära Resultat

12 km 2022  - Man - 100 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 224 Gustav Runefors | Växjö OK SWE 10:00:00 10:48:17 00:48:17 4:01 min/km
2 198 Charles Ahlzén SWE 10:00:00 10:54:07 00:54:07 4:31 min/km
3 196 Carl Provén | Borås löparklubb SWE 10:00:00 10:59:00 00:59:00 4:55 min/km
4 323 Simon Runefors | Växjö OK SWE 10:00:00 11:00:46 01:00:46 5:04 min/km
5 243 Jimmy Kjell | Lidköping SWE 10:00:00 11:01:47 01:01:47 5:09 min/km
6 233 Isak Lemurell SWE 10:00:00 11:04:00 01:04:00 5:20 min/km
7 300 Patrik Borelund | Halmstad ok SWE 10:00:00 11:04:58 01:04:58 5:25 min/km
8 211 Eddie Karlsson | OK Vilse-87 SWE 10:00:00 11:05:59 01:05:59 5:30 min/km
9 265 Linus Bägeby | okvivill SWE 10:00:00 11:06:28 01:06:28 5:32 min/km
10 290 Niklas Andersson SWE 10:00:00 11:07:01 01:07:01 5:35 min/km
11 195 Björn Palm SWE 10:00:00 11:07:26 01:07:26 5:37 min/km
12 318 Rickard Stig | Göteborg SWE 10:00:00 11:07:32 01:07:32 5:38 min/km
13 217 Fredrik Hakegård | Fiskebäck SWE 10:00:00 11:07:34 01:07:34 5:38 min/km
14 278 Martin Johansson | Falkenbergs OK SWE 10:00:00 11:07:37 01:07:37 5:38 min/km
15 149 Tobias Johansson | Borås Löparklubb SWE 10:00:00 11:07:50 01:07:50 5:39 min/km
16 206 Daniel Hörland SWE 10:00:00 11:08:03 01:08:03 5:40 min/km
17 253 John Åhman | Oct Halmstad SWE 10:00:00 11:09:10 01:09:10 5:46 min/km
18 266 Magnus Lilja | Klubb Cava SWE 10:00:00 11:09:36 01:09:36 5:48 min/km
19 230 Henrik Fredriksson | Järv Äventyr SWE 10:00:00 11:09:49 01:09:49 5:49 min/km
20 213 Emil Carlsson SWE 10:00:00 11:10:38 01:10:38 5:53 min/km
21 346 Abdullah Shammout SWE 10:00:00 11:11:00 01:11:00 5:55 min/km
22 199 Christer Davidsson | Falkenberg FOT SWE 10:00:00 11:11:32 01:11:32 5:58 min/km
23 240 Jesper Andersson | SK Graal SWE 10:00:00 11:11:39 01:11:39 5:58 min/km
24 317 Richard Lindström | Coltingborssen Triathlonklubb SWE 10:00:00 11:12:01 01:12:01 6:00 min/km
25 191 Benjamin Klingborg | New Balance SWE 10:00:00 11:12:03 01:12:03 6:00 min/km
26 234 Jacob Molin | Breared Trailrunners SWE 10:00:00 11:12:18 01:12:18 6:01 min/km
27 208 Daniel Wijk | Los selvaticos SWE 10:00:00 11:13:11 01:13:11 6:06 min/km
28 246 Jocke Andersson | Kungsbacka SWE 10:00:00 11:13:15 01:13:15 6:06 min/km
29 197 Carl-Fredrik Ekstrand | Rooster Club Varberg SWE 10:00:00 11:13:49 01:13:49 6:09 min/km
30 273 Markus Ljunggren SWE 10:00:00 11:14:33 01:14:33 6:13 min/km
31 207 Daniel Marcus | Trailmupparna SWE 10:00:00 11:14:37 01:14:37 6:13 min/km
32 306 Peter Lundgren | Anderstorps ok SWE 10:00:00 11:15:08 01:15:08 6:16 min/km
33 270 Marcus Dahlström SWE 10:00:00 11:15:39 01:15:39 6:18 min/km
34 320 Simon Jönsson SWE 10:00:00 11:15:49 01:15:49 6:19 min/km
35 331 Thomas Zaks | Västra Frölunda SWE 10:00:00 11:16:17 01:16:17 6:21 min/km
36 187 Andreas Jönsson SWE 10:00:00 11:16:22 01:16:22 6:22 min/km
37 341 Peter Öster SWE 10:00:00 11:16:27 01:16:27 6:22 min/km
38 258 Kasper Aasmundsen SWE 10:00:00 11:16:28 01:16:28 6:22 min/km
39 220 Gabriel Bergström SWE 10:00:00 11:16:36 01:16:36 6:23 min/km
40 259 Kristian Löfgren | Linnex 2019 SWE 10:00:00 11:16:44 01:16:44 6:24 min/km
41 311 Petter Hjelte | Team nordic trail SWE 10:00:00 11:17:29 01:17:29 6:27 min/km
42 330 Thomas Larsson | Träslövsläge SWE 10:00:00 11:17:51 01:17:51 6:29 min/km
43 252 Johan Olsson | CK Wano SWE 10:00:00 11:17:58 01:17:58 6:30 min/km
44 186 Andreas Yngvesson | Low Coast Trail Runners SWE 10:00:00 11:18:25 01:18:25 6:32 min/km
45 314 Ramiro Solano SWE 10:00:00 11:18:29 01:18:29 6:32 min/km
46 183 Anders Granelli | Kungsbacka SWE 10:00:00 11:19:24 01:19:24 6:37 min/km
47 221 Gabriel Björklund | Ik dran SWE 10:00:00 11:20:13 01:20:13 6:41 min/km
48 182 Anders Björklund | Ik dran SWE 10:00:00 11:20:15 01:20:15 6:41 min/km
49 249 Johan Pusa | Bullfika FC SWE 10:00:00 11:21:08 01:21:08 6:46 min/km
50 271 Markus Johnsson SWE 10:00:00 11:21:21 01:21:21 6:47 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com