RESULTAT

24 km - Preliminära Resultat

24 km 2020  - Man - 103 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 647 Simon Karlsson | Ärla IF SWE 10:30:00 12:15:14 01:45:14 4:23 min/km
2 648 Andreas Magnusson | Solvikingarna SWE 10:30:00 12:20:23 01:50:23 4:36 min/km
3 70 Jens Edberg | THE OCR GYM, Stenungsund SWE 10:30:00 12:21:20 01:51:20 4:38 min/km
4 105 Kristoffer Säfström | Göteborg, Göteborg SWE 10:30:00 12:22:23 01:52:23 4:41 min/km
5 177 Hannes Hjalmarsson, Rydebäck SWE 10:30:00 12:27:03 01:57:03 4:53 min/km
6 153 pontus dymén | THE OCR GYM, Göteborg SWE 10:30:00 12:27:36 01:57:36 4:54 min/km
7 166 Sebastian Levinsson, Varberg SWE 10:30:00 12:28:36 01:58:36 4:57 min/km
8 3 Anders Nilsson | Solvikingarna, Göteborg SWE 10:30:00 12:30:50 02:00:50 5:02 min/km
9 76 Joakim Engström | Kongahälla AIK, Ytterby SWE 10:30:00 12:31:15 02:01:15 5:03 min/km
10 85 Johan Brodén | Jönköping, Jönköping SWE 10:30:00 12:33:52 02:03:52 5:10 min/km
11 140 Mikael Laposa | IKO Fritid, Ulricehamn SWE 10:30:00 12:34:38 02:04:38 5:12 min/km
12 83 Johan Söderman | Warberg Running Club, Varberg SWE 10:30:00 12:38:00 02:08:00 5:20 min/km
13 138 Mikael Svalstrand | Sea Kayak Billdal, Billdal SWE 10:30:00 12:39:11 02:09:11 5:23 min/km
14 128 Martin Svensson | Simlångsdalen if, Slättåkra SWE 10:30:00 12:41:34 02:11:34 5:29 min/km
15 31 Daniel Strindö | Ringhals IF, VARBERG SWE 10:30:00 12:41:58 02:11:58 5:30 min/km
16 145 Niklas Petersson Fröling | Simlångsdalens IF, Halmstad SWE 10:30:00 12:42:37 02:12:37 5:32 min/km
17 78 Joel Moraitis | Ik akele, Linköping SWE 10:30:00 12:43:57 02:13:57 5:35 min/km
18 176 Tobias Johansson | WSP, Varberg SWE 10:30:00 12:44:16 02:14:16 5:36 min/km
19 143 NICLAS CLEMMENSEN | AstraZeneca IF, Kungsbacka SWE 10:30:00 12:45:07 02:15:07 5:38 min/km
20 132 Martin Jakubowski | Team Nordic Trail Helsingborg, Helsingborg SWE 10:30:00 12:46:06 02:16:06 5:40 min/km
21 67 Håkan Hagman | DRT Kungsbacka, Fjärås SWE 10:30:00 12:46:23 02:16:23 5:41 min/km
22 660 Magnus Eldelind SWE 10:30:00 12:47:00 02:17:00 5:43 min/km
23 52 Fredrik Larsson | Dark Trail Runners, STENUNGSUND SWE 10:30:00 12:47:54 02:17:54 5:45 min/km
24 134 Martin Johansson, Kvibille SWE 10:30:00 12:49:25 02:19:25 5:49 min/km
25 24 Christian Jernlid | Kullavik, Kullavik SWE 10:30:00 12:49:50 02:19:50 5:50 min/km
26 14 Andrew Young | DRT Kungsbacka, Kungsbacka SWE 10:30:00 12:50:52 02:20:52 5:52 min/km
27 9 Andreas Anderberg | Sebbens vänner, Göteborg SWE 10:30:00 12:51:59 02:21:59 5:55 min/km
28 104 Kristofer Bernhardsson | Fåle OCR, Svenljunga SWE 10:30:00 12:52:01 02:22:01 5:55 min/km
29 25 Dan Davidsson, Hishult SWE 10:30:00 12:52:52 02:22:52 5:57 min/km
30 163 Robin Eriksson, Landvetter SWE 10:30:00 12:55:25 02:25:25 6:04 min/km
31 169 Staffan Martinsson | Kalmar RC Triathlon SWE 10:30:00 12:55:25 02:25:25 6:04 min/km
32 118 Magnus Thene | RTJ Höganäs, Höganäs SWE 10:30:00 12:56:27 02:26:27 6:06 min/km
33 29 Daniel Elowson | IK GRANIT, Mölnlycke SWE 10:30:00 12:57:10 02:27:10 6:08 min/km
34 91 Jonas Larsson | Broaryds Goif, Broaryd SWE 10:30:00 12:57:48 02:27:48 6:09 min/km
35 48 Fredrik Gabrielsson | Falkenberg, Falkenberg SWE 10:30:00 13:00:27 02:30:27 6:16 min/km
36 98 Karl-Johan Magnil | Varbergs Ultralöpare, Varberg SWE 10:30:00 13:01:06 02:31:06 6:18 min/km
37 146 Patrik Bergman | Falkenbergs RR, Falkenberg SWE 10:30:00 13:01:52 02:31:52 6:20 min/km
38 122 Marcus Andersson, Varberg SWE 10:30:00 13:02:12 02:32:12 6:21 min/km
39 84 Johan Ljungeskog, Vallberga SWE 10:30:00 13:02:58 02:32:58 6:22 min/km
40 199 Joakim Andersson | JSM Active, Varberg SWE 10:30:00 13:04:31 02:34:31 6:26 min/km
41 6 Anders Björklund | Ik dran, Varberg SWE 10:30:00 13:05:00 02:35:00 6:28 min/km
42 147 Patrik Eriksson | The FatFrogs, Mölndal SWE 10:30:00 13:05:24 02:35:24 6:29 min/km
43 96 Kalle Holmström | The FatFrogs, Landvetter SWE 10:30:00 13:05:25 02:35:25 6:29 min/km
44 129 Martin Karlsson | IK Dran, Veddige SWE 10:30:00 13:05:48 02:35:48 6:30 min/km
45 27 Daniel Steen, Träslövsläge SWE 10:30:00 13:05:52 02:35:52 6:30 min/km
46 28 Daniel Wijk | Los selvaticos, Varberg SWE 10:30:00 13:06:25 02:36:25 6:31 min/km
47 86 Johan Mjörnestrand | The Cross Factory, Lindome SWE 10:30:00 13:07:05 02:37:05 6:33 min/km
48 99 Kim Dereck | Lystrup Skovløberne, Slangerup SWE 10:30:00 13:07:20 02:37:20 6:33 min/km
49 137 Mikael Andersson | Dark Trail Runners, Tenhult SWE 10:30:00 13:07:49 02:37:49 6:35 min/km
50 11 Andreas Blomberg | Borås, Borås SWE 10:30:00 13:08:03 02:38:03 6:35 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com