RESULTAT

5 km - Preliminära Resultat

5 km 2020  - Man - 30 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 601 Linus Hultegård | Sävedalens AIK, Göteborg SWE 10:15:00 10:34:49 00:19:49 3:58 min/km
2 642 Jonathan Bengtsson | Varberg Running Club SWE 10:15:00 10:36:47 00:21:47 4:21 min/km
3 639 Jimmi svahn SWE 10:15:00 10:39:24 00:24:24 4:53 min/km
4 637 Tage Jernlid | Kullavik, Kullavik SWE 10:15:00 10:40:11 00:25:11 5:02 min/km
5 620 Olle Börjesson, Göteborg SWE 10:15:00 10:41:21 00:26:21 5:16 min/km
6 638 Teo Palmér | Ulricehamns ok, Ulricehamn SWE 10:15:00 10:41:32 00:26:32 5:18 min/km
7 578 Erika Settervik | Ringhals IF, Varberg SWE 10:15:00 10:42:55 00:27:55 5:35 min/km
8 633 Steffen Knak, Torup SWE 10:15:00 10:44:23 00:29:23 5:53 min/km
9 608 Malte Palmér | Ulricehamns OK, Ulricehamn SWE 10:15:00 10:44:41 00:29:41 5:56 min/km
10 621 Olof Sundin | Varbergs ultralöpare, Varberg SWE 10:15:00 10:46:08 00:31:08 6:14 min/km
11 567 Simon Vallin, Varberg SWE 10:15:00 10:47:49 00:32:49 6:34 min/km
12 594 Julius Norinder, Sjömarken SWE 10:15:00 10:49:40 00:34:40 6:56 min/km
13 585 Gustav Sundin | Varbergs ultralöpare, Varberg SWE 10:15:00 10:49:53 00:34:53 6:59 min/km
14 643 Vilmer Norrman, Varberg SWE 10:15:00 10:50:15 00:35:15 7:03 min/km
15 571 David Norrman | Etikhus, Varberg SWE 10:15:00 10:50:16 00:35:16 7:03 min/km
16 586 Göran kytöharju | rydöbruk, rydöbruk SWE 10:15:00 10:50:27 00:35:27 7:05 min/km
17 551 Anders Wallerstedt | Team Bunkern, ONSALA SWE 10:15:00 10:51:12 00:36:12 7:14 min/km
18 580 Fredrik Edlund | Team Bunkern, Kungälv SWE 10:15:00 10:51:12 00:36:12 7:14 min/km
19 581 Fredrik Norinder | Lövet 6, Borås SWE 10:15:00 10:51:30 00:36:30 7:18 min/km
20 584 Geir-Helge Aarnes | WSP, Varberg SWE 10:15:00 10:51:33 00:36:33 7:19 min/km
21 592 Jonas Wintvik | Falkenberg, Falkenberg SWE 10:15:00 10:52:22 00:37:22 7:28 min/km
22 640 Tomas Johansson | Sörse gymnastik, Varberg SWE 10:15:00 10:53:18 00:38:18 7:40 min/km
23 197 Henrik Silversjö | Bildepån Varberg, Varberg SWE 10:15:00 10:54:03 00:39:03 7:49 min/km
24 569 Christofer Ahlskog, Spekeröd SWE 10:15:00 10:54:38 00:39:38 7:56 min/km
25 562 Carlos Ibanez, Spekeröd SWE 10:15:00 10:55:01 00:40:01 8:00 min/km
26 196 Peter Karlberg | Bildepån Varberg, Varberg SWE 10:15:00 10:55:55 00:40:55 8:11 min/km
27 572 Dick Jonefelt, Färgelanda SWE 10:15:00 10:59:52 00:44:52 8:58 min/km
28 615 Martin Claesson | Adrenalinrunning, Göteborg SWE 10:15:00 11:01:06 00:46:06 9:13 min/km
29 552 Andreas Björklund | Moderaterna i Varberg, Varberg SWE 10:15:00 11:01:07 00:46:07 9:13 min/km
30 570 Daniel Stigedal | Varberg, Varberg SWE 10:15:00 11:01:45 00:46:45 9:21 min/km

Sida: 1

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com