RESULTAT

5 km - Preliminära Resultat

5 km 2019  - Man - 46 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 1077 Pär Claesson | Göinge trail/Varberg SWE 10:30:00 10:50:27 00:20:27 4:05 min/km
2 1012 Johan Söderman | Göinge Trail / Varberg SWE 10:30:00 10:51:11 00:21:11 4:14 min/km
3 1065 Olle Börjesson | Göteborg SWE 10:30:00 10:54:02 00:24:02 4:48 min/km
4 1068 Patrik Högström | RSM SWE 10:30:00 10:54:08 00:24:08 4:50 min/km
5 1009 Jim Sjölin | IK Dran SWE 10:30:00 10:54:39 00:24:39 4:56 min/km
6 150 Vilhelm Skärbäck | Bocksten TrailRun SWE 10:30:00 10:55:22 00:25:22 5:04 min/km
7 1066 Olof Sundin | Varberg SWE 10:30:00 10:56:16 00:26:16 5:15 min/km
8 956 Anders Svensson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 10:56:21 00:26:21 5:16 min/km
9 1013 Johan Hellsten | Åsa SWE 10:30:00 10:57:02 00:27:02 5:24 min/km
10 980 Daniel Gunnarsson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 10:57:02 00:27:02 5:24 min/km
11 1069 Per Svensson | Varberg SWE 10:30:00 10:57:02 00:27:02 5:24 min/km
12 1062 Ola Åkerström | IFK Skövde Skidklubb SWE 10:30:00 10:57:04 00:27:04 5:25 min/km
13 1022 Kaj Handzic | Halmstad Aikidoklubb SWE 10:30:00 10:57:10 00:27:10 5:26 min/km
14 1011 Johan Nilson | Skövde SWE 10:30:00 10:57:18 00:27:18 5:28 min/km
15 1031 Leonard Rietz | Borås SWE 10:30:00 10:57:43 00:27:43 5:33 min/km
16 993 Filip Schälin | Kongahälla AI SWE 10:30:00 10:57:49 00:27:49 5:34 min/km
17 1059 Mikael Berntsson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 10:58:04 00:28:04 5:37 min/km
18 1048 Malte Palmér | Ulricehamns OK SWE 10:30:00 10:58:12 00:28:12 5:38 min/km
19 1067 Olof Högström | RSM SWE 10:30:00 10:58:15 00:28:15 5:39 min/km
20 1063 Oliver Holtskog | Hosle SWE 10:30:00 10:58:16 00:28:16 5:39 min/km
21 979 Claus Geertsen | Præstøløberne SWE 10:30:00 11:00:01 00:30:01 6:00 min/km
22 955 Anders Larssson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:00:17 00:30:17 6:03 min/km
23 952 Anders Gustafsson | Medirum AB SWE 10:30:00 11:00:46 00:30:46 6:09 min/km
24 1000 Hans Andersson | KIK SWE 10:30:00 11:00:58 00:30:58 6:12 min/km
25 982 Elis Rydell | Hönö is SWE 10:30:00 11:01:16 00:31:16 6:15 min/km
26 1070 Per Jeppson | Agnes vänner SWE 10:30:00 11:01:23 00:31:23 6:17 min/km
27 1064 Oliver Bergvall | Kungsbacka SWE 10:30:00 11:03:01 00:33:01 6:36 min/km
28 1026 Kenneth Sahlén | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:03:23 00:33:23 6:41 min/km
29 1074 Peter Andersson | VATTENFALL IF SWE 10:30:00 11:03:51 00:33:51 6:46 min/km
30 998 Gustav Sundin | Varberg SWE 10:30:00 11:03:51 00:33:51 6:46 min/km
31 1058 Mats Larsson | Molla SWE 10:30:00 11:04:02 00:34:02 6:48 min/km
32 1018 Jonas Wintvik | falkenberg SWE 10:30:00 11:04:43 00:34:43 6:57 min/km
33 975 Charlie Östling | Varberg SWE 10:30:00 11:05:03 00:35:03 7:01 min/km
34 953 Anders Granelli | Kungsbacka SWE 10:30:00 11:05:36 00:35:36 7:07 min/km
35 1079 Robin Devert | V.Frölunda SWE 10:30:00 11:05:42 00:35:42 7:08 min/km
36 954 Anders Ljungblad | Ringhals IF SWE 10:30:00 11:05:46 00:35:46 7:09 min/km
37 999 Göran Wallin | Halmstad SWE 10:30:00 11:05:50 00:35:50 7:10 min/km
38 1099 Vilbert Wilbert | Västervik SWE 10:30:00 11:05:52 00:35:52 7:10 min/km
39 978 Christoffer Eek | ByEek SWE 10:30:00 11:06:07 00:36:07 7:13 min/km
40 1091 Szabolcs Márton | Johansfors SWE 10:30:00 11:06:54 00:36:54 7:23 min/km
41 1005 Jakob Lundwall | Varberg SWE 10:30:00 11:07:32 00:37:32 7:30 min/km
42 1010 Joakim Isaksson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:13:37 00:43:37 8:43 min/km
43 1016 Jonas Andersson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:15:55 00:45:55 9:11 min/km
44 1028 Lars Svensson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:22:10 00:52:10 10:26 min/km
45 755 Lars-Åke Svensson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:46:38 01:16:38 15:20 min/km
46 1096 Tomas Andersson | GE-Sprinkler SWE 10:30:00 11:46:40 01:16:40 15:20 min/km

Sida: 1

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com