RESULTAT

23 km - Preliminära Resultat

23 km 2019  - Man - 215 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 387 Linus Hultegård | Sävedalens AIK SWE 10:00:00 11:30:36 01:30:36 3:56 min/km
2 495 Samuel Tsegay | Eritrea ERI 10:00:00 11:35:46 01:35:46 4:10 min/km
3 199 Andreas Höye | IFK Göteborg Orientering SWE 10:00:00 11:37:34 01:37:34 4:15 min/km
4 462 Patrik Lindegårdh | Tolered-Utby OL SWE 10:00:00 11:38:16 01:38:16 4:16 min/km
5 528 Zackarias Toresson | OK Nackhe SWE 10:00:00 11:39:58 01:39:58 4:21 min/km
6 317 Isak Eriksson | Solvikingarna SWE 10:00:00 11:40:00 01:40:00 4:21 min/km
7 280 Fred Johansson | Simlångsdalens IF SWE 10:00:00 11:40:22 01:40:22 4:22 min/km
8 245 Daniel Frantzich | Falkenberg Allstars SWE 10:00:00 11:41:13 01:41:13 4:24 min/km
9 197 Andreas Lundblad | Falkenberg Allstars SWE 10:00:00 11:42:38 01:42:38 4:28 min/km
10 248 Daniel Parheden | SOK Knallen SWE 10:00:00 11:44:26 01:44:26 4:32 min/km
11 447 Måns Östman | Göteborg-Majorna OK SWE 10:00:00 11:47:37 01:47:37 4:41 min/km
12 285 Fredrik Sigurd | SOK Knallen SWE 10:00:00 11:47:52 01:47:52 4:41 min/km
13 328 Jerry Persson | Nostalgimuseum SWE 10:00:00 11:48:18 01:48:18 4:43 min/km
14 192 Anders Jansson | Mölndal Outdoor IF SWE 10:00:00 11:49:35 01:49:35 4:46 min/km
15 327 Jens Persson | Ystads IF SWE 10:00:00 11:51:11 01:51:11 4:50 min/km
16 287 Fredrik Norell | Majornas IK SWE 10:00:00 11:52:44 01:52:44 4:54 min/km
17 340 Joel Sjöholm | Pan - Kristianstad SWE 10:00:00 11:54:38 01:54:38 4:59 min/km
18 200 Andreas Svensson | Team Minos SWE 10:00:00 11:55:35 01:55:35 5:02 min/km
19 460 Patrik Borelund | Halmstad SWE 10:00:00 11:56:25 01:56:25 5:04 min/km
20 430 Mathias Schink | SSC Hanau-Rodenbach GER 10:00:00 11:56:30 01:56:30 5:04 min/km
21 478 Peter Sandqvist | Mölndal Outdoor IF SWE 10:00:00 11:56:51 01:56:51 5:05 min/km
22 432 Matthew Corney | Varberg SWE 10:00:00 11:57:09 01:57:09 5:06 min/km
23 403 Marcus Ingvarsson | HallandsHamnar AB SWE 10:00:00 11:57:59 01:57:59 5:08 min/km
24 455 Nils Jacobson | Mölnlycke SWE 10:00:00 11:59:55 01:59:55 5:13 min/km
25 338 Joakim Larsson | CL-AS Smide&Fastighetsservice AB SWE 10:00:00 12:00:14 02:00:14 5:14 min/km
26 314 Håkan Hagman | DRT Kungsbacka SWE 10:00:00 12:00:51 02:00:51 5:15 min/km
27 489 Richard Lärkäng | Göteborg Running Club SWE 10:00:00 12:01:11 02:01:11 5:16 min/km
28 299 Hannes Nordefjäll | Triatholn väst SWE 10:00:00 12:01:36 02:01:36 5:17 min/km
29 401 Manne Wahlberg | Klubblös SWE 10:00:00 12:01:37 02:01:37 5:17 min/km
30 393 Magnus Kihlberg | Skene SWE 10:00:00 12:01:39 02:01:39 5:17 min/km
31 343 Johan Törnebrant | Törnebrant allstars SWE 10:00:00 12:01:47 02:01:47 5:18 min/km
32 453 Niklas Hegfalk | Askenäs SWE 10:00:00 12:01:48 02:01:48 5:18 min/km
33 517 Tobias Johansson | WSP Sverige AB SWE 10:00:00 12:01:52 02:01:52 5:18 min/km
34 451 Niclas Persson | Kvartsgatan Runners SWE 10:00:00 12:01:58 02:01:58 5:18 min/km
35 463 Patrik Bengtsson | Lund SWE 10:00:00 12:02:11 02:02:11 5:19 min/km
36 334 Jimmy Kjellén | Mölndal SWE 10:00:00 12:04:23 02:04:23 5:24 min/km
37 435 Mattias Ganslandt | IFK Lidingö SOK SWE 10:00:00 12:04:54 02:04:54 5:26 min/km
38 201 Andreas Feurst | Öresundskraft IF SWE 10:00:00 12:05:16 02:05:16 5:27 min/km
39 415 Martin Berglund | Kungälvslöparna SWE 10:00:00 12:05:17 02:05:17 5:27 min/km
40 187 Anders Bergvall | IF Rigor SWE 10:00:00 12:05:48 02:05:48 5:28 min/km
41 184 Anders Eliasson | Spring i Önnered SWE 10:00:00 12:05:55 02:05:55 5:28 min/km
42 426 Mathias Etéus | Göteborg SWE 10:00:00 12:05:59 02:05:59 5:29 min/km
43 241 Claes Haglund | SOK Knallen SWE 10:00:00 12:06:04 02:06:04 5:29 min/km
44 341 Joel Stål | Onsala SWE 10:00:00 12:06:07 02:06:07 5:29 min/km
45 190 Anders Jacobsson | Högsäter SWE 10:00:00 12:06:47 02:06:47 5:31 min/km
46 361 Johannes Tornborg | Göteborg SWE 10:00:00 12:07:37 02:07:37 5:33 min/km
47 185 Anders Jarlmo | motionär SWE 10:00:00 12:09:06 02:09:06 5:37 min/km
48 337 Joakim Ertsborn | Rammberg SWE 10:00:00 12:09:24 02:09:24 5:38 min/km
49 524 Ulf Gyllunger | Sok Knallen SWE 10:00:00 12:09:46 02:09:46 5:39 min/km
50 279 Filip Nielsen | Knäckebröhult IF SWE 10:00:00 12:11:00 02:11:00 5:42 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com