RESULTAT

46 km - Preliminära Resultat

46 km 2019  - Man - 97 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 140 Oskar Svärd | Eksjö Garnisons IF, Eksjö SWE 08:00:00 11:38:23 03:38:23 4:45 min/km
2 101 Mattias Nilsson | OK Linné Uppsala SWE 08:00:00 11:39:17 03:39:17 4:46 min/km
3 70 Jonatan Bengtsson | Hotell Havanna SWE 08:00:00 11:48:12 03:48:12 4:58 min/km
4 139 Johan Erik Svensson | Sky Blazers, Haslum NOR 08:00:00 11:54:07 03:54:07 5:05 min/km
5 106 Mikael Laposa | Ulricehamn SWE 08:00:00 11:59:38 03:59:38 5:13 min/km
6 114 Per Roslund | TwinPeaks triathlon klubb SWE 08:00:00 11:59:59 03:59:59 5:13 min/km
7 66 Jonas Svensson | Triathlon Väst SWE 08:00:00 12:03:11 04:03:11 5:17 min/km
8 16 Charles Ahlzén | Isaberg SWE 08:00:00 12:05:04 04:05:04 5:20 min/km
9 68 Jonas Rabe | Varbergs Ultralöpare SWE 08:00:00 12:06:33 04:06:33 5:22 min/km
10 111 Patrik Alvånger | Växjö Ultra SWE 08:00:00 12:17:08 04:17:08 5:35 min/km
11 7 Anton Wilson | SOK Knallen SWE 08:00:00 12:18:29 04:18:29 5:37 min/km
12 81 Lasse Bertilsson | SOK Knallen SWE 08:00:00 12:19:06 04:19:06 5:38 min/km
13 43 Gert Magnusson | Aktivitus SC SWE 08:00:00 12:20:22 04:20:22 5:40 min/km
14 32 Erik Diding | Hotell Havanna SWE 08:00:00 12:28:58 04:28:58 5:51 min/km
15 35 Fredrik Wennergren | West Coast Runners SWE 08:00:00 12:29:47 04:29:47 5:52 min/km
16 129 Tom Englund | Enebyberg Ultra Runners SWE 08:00:00 12:32:43 04:32:43 5:56 min/km
17 75 Kaj Lahti | DRT Kungsbacka SWE 08:00:00 12:35:51 04:35:51 6:00 min/km
18 37 Fredrik Lönnborn | Romele Ultra SWE 08:00:00 12:36:36 04:36:36 6:01 min/km
19 21 Daniel Håkansson | Öresundskraft IF SWE 08:00:00 12:37:30 04:37:30 6:02 min/km
20 87 Magnus Anundsson | Borensberg SWE 08:00:00 12:38:41 04:38:41 6:03 min/km
21 84 Linus Johansson | Malmö SWE 08:00:00 12:38:43 04:38:43 6:04 min/km
22 27 Emil Falkek | Falkenbergs RR SWE 08:00:00 12:39:41 04:39:41 6:05 min/km
23 48 Henrik Broman | Muppalisa Racing SWE 08:00:00 12:41:43 04:41:43 6:07 min/km
24 131 Torbjörn Pettersson | Växjö Ultra SWE 08:00:00 12:43:07 04:43:07 6:09 min/km
25 117 Robin Greus | Borås SWE 08:00:00 12:44:38 04:44:38 6:11 min/km
26 99 Mathias Romberg | Hässleholms AIS SWE 08:00:00 12:45:31 04:45:31 6:12 min/km
27 86 Magnus Svensson | Sweco SWE 08:00:00 12:49:26 04:49:26 6:18 min/km
28 120 Senad Bahonjic | Falkenbergs RR SWE 08:00:00 12:53:51 04:53:51 6:23 min/km
29 34 Franco Denegri | no SWE 08:00:00 12:53:56 04:53:56 6:23 min/km
30 56 Jimmy Herdberg | Svensk-Sydafrikanska filosofspringsällskapet SWE 08:00:00 12:53:56 04:53:56 6:23 min/km
31 36 Fredrik Sundin | Varbergs Ultralöpare SWE 08:00:00 12:55:05 04:55:05 6:25 min/km
32 4 Andreas Tärnegård | Sjömarken SWE 08:00:00 12:55:24 04:55:24 6:25 min/km
33 136 Viktor Sundling SWE 08:00:00 12:58:23 04:58:23 6:29 min/km
34 105 Mikael Blomqvist | Dark Trail Runners SWE 08:00:00 12:58:57 04:58:57 6:30 min/km
35 2 Albin Lindbäck | Göteborg SWE 08:00:00 13:01:00 05:01:00 6:33 min/km
36 23 Daniel Holmberg | Göteborgs skidklubb SWE 08:00:00 13:03:16 05:03:16 6:36 min/km
37 58 Johan Andersén | AdGrowth SWE 08:00:00 13:03:38 05:03:38 6:36 min/km
38 55 Jimmy Antonsson | Göinge Trail/Varberg SWE 08:00:00 13:03:43 05:03:43 6:36 min/km
39 12 Calle Johnsen | Fristad GoIF SWE 08:00:00 13:03:44 05:03:44 6:36 min/km
40 91 Marcus Hultin | Eldsberga SWE 08:00:00 13:04:02 05:04:02 6:37 min/km
41 112 Patrik Bergman | Falkenbergs RR SWE 08:00:00 13:04:19 05:04:19 6:37 min/km
42 100 Mattias Seaberg | Team Nordic Trail SWE 08:00:00 13:06:17 05:06:17 6:39 min/km
43 135 Viktor Fjälling | Gamlestan SWE 08:00:00 13:13:05 05:13:05 6:48 min/km
44 85 Luis Vazquez Mella | No Limit Fitness SWE 08:00:00 13:13:33 05:13:33 6:49 min/km
45 90 Marcus Ekberg | Team C.A.R.E. SWE 08:00:00 13:13:41 05:13:41 6:49 min/km
46 8 Anton Svensson | Två Hattar SWE 08:00:00 13:15:12 05:15:12 6:51 min/km
47 60 Johan Noren | Runacademy SWE 08:00:00 13:16:16 05:16:16 6:53 min/km
48 41 Fredrik Larsson | Malmö SWE 08:00:00 13:17:27 05:17:27 6:54 min/km
49 124 Stephan Höfer | Deutschland SWE 08:00:00 13:17:57 05:17:57 6:55 min/km
50 20 Dan Davidsson | HISHULT SWE 08:00:00 13:20:57 05:20:57 6:59 min/km

Sida: 1 2

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com