RESULTAT

24 km - Preliminära Resultat

24 km 2019  - Man - 97 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 118 Patrik Lindegårdh | Tolered-Utby OL SWE 10:30:00 12:15:34 01:45:34 4:24 min/km
2 587 Peter Oom | 02EXTREME, Onsala SWE 10:30:00 12:19:27 01:49:27 4:34 min/km
3 69 Sebastian Andersson | Torestorps IF SWE 10:30:00 12:20:27 01:50:27 4:36 min/km
4 1 Fredrik Sigurd | Sok Knallen SWE 10:30:00 12:22:53 01:52:53 4:42 min/km
5 24 Daniel Pintaric | Solvikingarna SWE 10:30:00 12:24:21 01:54:21 4:46 min/km
6 105 Oskar Henriksson | IF Malmö Löp SWE 10:30:00 12:25:25 01:55:25 4:49 min/km
7 79 Charles Ahlzén | HESTRA SWE 10:30:00 12:26:14 01:56:14 4:51 min/km
8 127 Andreas Trillelv | Fortis SWE 10:30:00 12:27:18 01:57:18 4:53 min/km
9 121 Anton Lindholm | Elmhults Sport Club SWE 10:30:00 12:29:11 01:59:11 4:58 min/km
10 25 Andreas Anderberg | Sebbens Vänner SWE 10:30:00 12:34:32 02:04:32 5:11 min/km
11 100 Erik Diding | Hotell Havanna SWE 10:30:00 12:34:35 02:04:35 5:11 min/km
12 56 Joel Sjöholm | Pan-Kristianstad SWE 10:30:00 12:34:45 02:04:45 5:12 min/km
13 50 Tobias Johansson | Sebbens vänner SWE 10:30:00 12:35:07 02:05:07 5:13 min/km
14 101 Robert Berglund | The Cross Factory SWE 10:30:00 12:35:22 02:05:22 5:13 min/km
15 93 Peter Halldén | Varbergs Ultralöpare SWE 10:30:00 12:36:57 02:06:57 5:17 min/km
16 135 Lasse Bertilsson | SOK Knallen SWE 10:30:00 12:37:23 02:07:23 5:18 min/km
17 89 Martin Hageberg | Swim-run.se SWE 10:30:00 12:38:03 02:08:03 5:20 min/km
18 106 Daniel Assarsjö | SOK Knallen SWE 10:30:00 12:38:38 02:08:38 5:22 min/km
19 109 Daniel Strindö | Ringhals IF SWE 10:30:00 12:38:40 02:08:40 5:22 min/km
20 75 Patrik Borelund | Halmstad OK SWE 10:30:00 12:39:00 02:09:00 5:23 min/km
21 29 Anton Peterzén SWE 10:30:00 12:39:12 02:09:12 5:23 min/km
22 122 Martin Svensson | Varberg SWE 10:30:00 12:39:34 02:09:34 5:24 min/km
23 78 Henrik Axelsson | Hällesåker IF SWE 10:30:00 12:40:50 02:10:50 5:27 min/km
24 39 Christian Jernlid | Kullavik SWE 10:30:00 12:41:26 02:11:26 5:29 min/km
25 137 Magnus Kihlberg | IF Skattmasarna SWE 10:30:00 12:41:32 02:11:32 5:29 min/km
26 91 Ola Lindegren | Lätta Steg Varberg SWE 10:30:00 12:42:26 02:12:26 5:31 min/km
27 107 Fredrik Sandmer | SOK Knallen SWE 10:30:00 12:43:09 02:13:09 5:33 min/km
28 86 Magnus Helgesson | Rydslund SWE 10:30:00 12:44:05 02:14:05 5:35 min/km
29 150 David Clarke | Run FBG SWE 10:30:00 12:45:28 02:15:28 5:39 min/km
30 63 Aaron Selfe | Aktivitus Sports Club SWE 10:30:00 12:47:34 02:17:34 5:44 min/km
31 32 Patrik Bergman | Falkenbergs RR SWE 10:30:00 12:47:48 02:17:48 5:45 min/km
32 95 Albin Lindbäck | Göteborg SWE 10:30:00 12:48:25 02:18:25 5:46 min/km
33 103 Mattias Lindström | Åled Skyrunners SWE 10:30:00 12:51:52 02:21:52 5:55 min/km
34 146 Andreas Lindgren | FBG Training academy SWE 10:30:00 12:52:53 02:22:53 5:57 min/km
35 108 Jonathan Frankfeldt | Kungsbacka SWE 10:30:00 12:53:39 02:23:39 5:59 min/km
36 102 Andreas Bencker | USC SWE 10:30:00 12:53:42 02:23:42 5:59 min/km
37 123 Glenn Hammarlund | Göteborg SWE 10:30:00 12:54:22 02:24:22 6:01 min/km
38 90 Christopher Adler | Älmestad SWE 10:30:00 12:54:52 02:24:52 6:02 min/km
39 46 Esko Österbacka | Team Österbacka SWE 10:30:00 12:55:25 02:25:25 6:04 min/km
40 55 Peter Hellman | Låkeberget Runners SWE 10:30:00 12:55:36 02:25:36 6:04 min/km
41 72 Johan Nöjd | FK Göingarna SWE 10:30:00 12:57:14 02:27:14 6:08 min/km
42 23 Jörgen Berg | Ingen SWE 10:30:00 12:57:26 02:27:26 6:09 min/km
43 124 Fredrik Angel | Falkenbergs rr SWE 10:30:00 12:58:03 02:28:03 6:10 min/km
44 58 Leif-Inge Hugosson | Sebbens vänner SWE 10:30:00 12:58:21 02:28:21 6:11 min/km
45 21 Robert Simon | Heja Ellis SWE 10:30:00 12:59:19 02:29:19 6:13 min/km
46 113 Johan Mjörnestrand | The Cross Factory SWE 10:30:00 12:59:28 02:29:28 6:14 min/km
47 147 Thomas Gunnarsson SWE 10:30:00 13:00:05 02:30:05 6:15 min/km
48 92 Joakim Karlsson | Team Sportia SWE 10:30:00 13:00:28 02:30:28 6:16 min/km
49 13 Joakim Lövgren | Lonesome Runners SWE 10:30:00 13:00:52 02:30:52 6:17 min/km
50 119 Johan Rabell | JOAB SWE 10:30:00 13:01:44 02:31:44 6:19 min/km

Sida: 1 2

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com