RESULTAT

10 km - Preliminära Resultat

10 km 2018  - Man - 152 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 851 Jonatan Fahlén | Proletären FF SWE 10:30:00 11:14:03 00:44:03 4:24 min/km
2 902 Mattias Paliouras | Falkenberg Allstars SWE 10:30:00 11:14:46 00:44:46 4:29 min/km
3 828 Erik Diding | Varbergs Gif SWE 10:30:00 11:14:54 00:44:54 4:29 min/km
4 941 Ludvig Svenningsson | Ulricehamn IF SWE 10:30:00 11:17:25 00:47:25 4:45 min/km
5 773 Robin Hansson SWE 10:30:00 11:17:36 00:47:36 4:46 min/km
6 893 Mattias Johansson | IK NocOut.se SWE 10:30:00 11:17:56 00:47:56 4:48 min/km
7 856 Axel Isacsson | Ulricehamns IF Skidor SWE 10:30:00 11:18:19 00:48:19 4:50 min/km
8 677 Djäken Johan Olsson | Adrenalinrunning.se SWE 10:30:00 11:18:26 00:48:26 4:51 min/km
9 691 Fredrik Norell | Majornas IK SWE 10:30:00 11:18:33 00:48:33 4:51 min/km
10 616 Daniel Svensson | Hindås SK SWE 10:30:00 11:19:02 00:49:02 4:54 min/km
11 852 Fredrik Bengtsson | Kungsäters IF SWE 10:30:00 11:20:28 00:50:28 5:03 min/km
12 656 Albin Kvarnslätt SWE 10:30:00 11:20:55 00:50:55 5:06 min/km
13 876 Mattias Jonsson SWE 10:30:00 11:21:31 00:51:31 5:09 min/km
14 751 Peter Rolandsson | Träna & Skräna SWE 10:30:00 11:21:53 00:51:53 5:11 min/km
15 777 Lars Leffler | Kvartsgatan runners SWE 10:30:00 11:21:58 00:51:58 5:12 min/km
16 894 Christoffer Larsson | Smeagård SWE 10:30:00 11:22:44 00:52:44 5:16 min/km
17 855 Owe Isacsson | Ulricehamns IF Skidor SWE 10:30:00 11:22:58 00:52:58 5:18 min/km
18 703 Melker Åkerström | IFK Skövde Skidklubb SWE 10:30:00 11:22:59 00:52:59 5:18 min/km
19 908 Simon Claesson | Ulricehamns IF Skidor SWE 10:30:00 11:23:23 00:53:23 5:20 min/km
20 903 Anders Jönsson | Rainy Days Running SWE 10:30:00 11:23:23 00:53:23 5:20 min/km
21 792 Jörgen Arvidsson | Ringhals IF SWE 10:30:00 11:23:34 00:53:34 5:21 min/km
22 834 Anton Lenér SWE 10:30:00 11:23:40 00:53:40 5:22 min/km
23 627 Andreas Lindblom SWE 10:30:00 11:23:55 00:53:55 5:24 min/km
24 875 Peter Lundberg | Ik Dran SWE 10:30:00 11:24:11 00:54:11 5:25 min/km
25 942 Peter Augustsson | Järvöbacke SWE 10:30:00 11:24:22 00:54:22 5:26 min/km
26 767 Anton Franker SWE 10:30:00 11:24:32 00:54:32 5:27 min/km
27 619 Jonas Otterdahl SWE 10:30:00 11:24:55 00:54:55 5:30 min/km
28 654 Nicklas Johansson SWE 10:30:00 11:25:58 00:55:58 5:36 min/km
29 905 Martin Axelsson | Läjet SWE 10:30:00 11:26:04 00:56:04 5:36 min/km
30 900 Fredrik Larsson | Träna & Skräna SWE 10:30:00 11:26:13 00:56:13 5:37 min/km
31 701 Johan Zettergren | Göteborg Majorna OK SWE 10:30:00 11:26:22 00:56:22 5:38 min/km
32 631 Erik Eckerdal SWE 10:30:00 11:26:31 00:56:31 5:39 min/km
33 788 Jesper Karlsson SWE 10:30:00 11:26:36 00:56:36 5:40 min/km
34 940 Pär Börjesson | IK Dran SWE 10:30:00 11:26:36 00:56:36 5:40 min/km
35 755 Patrick Ribbing SWE 10:30:00 11:26:39 00:56:39 5:40 min/km
36 787 Johan Göranson | IK Ymer SWE 10:30:00 11:27:01 00:57:01 5:42 min/km
37 668 Thomas Espersson | Varberg SWE 10:30:00 11:27:34 00:57:34 5:45 min/km
38 644 Bo Leffler | Träslövsläge IF SWE 10:30:00 11:27:42 00:57:42 5:46 min/km
39 915 Peter Johansson | Varberg SWE 10:30:00 11:27:54 00:57:54 5:47 min/km
40 764 Daniel Öhrbecker SWE 10:30:00 11:28:00 00:58:00 5:48 min/km
41 721 Victor Corin SWE 10:30:00 11:28:10 00:58:10 5:49 min/km
42 878 Mattias Pettersson | Roosters Club Varberg SWE 10:30:00 11:28:40 00:58:40 5:52 min/km
43 870 Jakob Nyström SWE 10:30:00 11:28:54 00:58:54 5:53 min/km
44 920 Stefan Carlsson | Krogsereds IK SWE 10:30:00 11:29:03 00:59:03 5:54 min/km
45 812 William Desmeules | Team Hoka One One SWE 10:30:00 11:29:07 00:59:07 5:55 min/km
46 640 Olof Oljelund SWE 10:30:00 11:29:13 00:59:13 5:55 min/km
47 864 Anders Ehnbåge | Hellwick runners SWE 10:30:00 11:29:21 00:59:21 5:56 min/km
48 700 William Wismeier | Proletären FF SWE 10:30:00 11:29:25 00:59:25 5:57 min/km
49 772 Rikard Adolfsson SWE 10:30:00 11:29:33 00:59:33 5:57 min/km
50 695 Carl-Johan Larsson SWE 10:30:00 11:29:34 00:59:34 5:57 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com