RESULTAT

5 km - Preliminära Resultat

5 km 2018  - Kvinna - 58 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 1073 Evelina Marcus | Team Marcus SWE 10:20:00 10:48:43 00:28:43 5:45 min/km
2 1052 Frida Falk | - SWE 10:20:00 10:49:00 00:29:00 5:48 min/km
3 1048 Beata Åkerström | IFK Skövde Skidklubb SWE 10:20:00 10:51:16 00:31:16 6:15 min/km
4 1022 Sandrah Fernandez SWE 10:20:00 10:51:31 00:31:31 6:18 min/km
5 1025 Rebecka Vahlström SWE 10:20:00 10:51:32 00:31:32 6:18 min/km
6 1070 Karin Almström SWE 10:20:00 10:52:15 00:32:15 6:27 min/km
7 1060 Klara Jönsson SWE 10:20:00 10:52:23 00:32:23 6:29 min/km
8 1068 Emma Göransson SWE 10:20:00 10:52:26 00:32:26 6:29 min/km
9 1055 Anna Jacobsson Olsson SWE 10:20:00 10:52:41 00:32:41 6:32 min/km
10 1095 Agnes Claesson | Ulricehamn IF Skidor SWE 10:20:00 10:52:46 00:32:46 6:33 min/km
11 1008 Sara Nilsson SWE 10:20:00 10:52:49 00:32:49 6:34 min/km
12 1045 Emma Nielsen | Knäckebröhult IF SWE 10:20:00 10:52:51 00:32:51 6:34 min/km
13 1017 Lena Olsson | Skällinge Runners SWE 10:20:00 10:53:06 00:33:06 6:37 min/km
14 1065 Anne Sofie Scheel | Team Nordic Trail SWE 10:20:00 10:53:06 00:33:06 6:37 min/km
15 1099 Eva Wallerström SWE 10:20:00 10:53:49 00:33:49 6:46 min/km
16 1056 Frida Nilsson SWE 10:20:00 10:53:49 00:33:49 6:46 min/km
17 1062 Anna Linden | Landvetter if SWE 10:20:00 10:54:17 00:34:17 6:51 min/km
18 1069 Matilda Andersson SWE 10:20:00 10:55:05 00:35:05 7:01 min/km
19 1074 Malin Lövgren | Malibu SWE 10:20:00 10:55:20 00:35:20 7:04 min/km
20 1006 Karin Dresch SWE 10:20:00 10:55:45 00:35:45 7:09 min/km
21 1047 Katrine Perkman SWE 10:20:00 10:55:58 00:35:58 7:12 min/km
22 1094 Felicia Oscarsson | Hökerum SWE 10:20:00 10:56:04 00:36:04 7:13 min/km
23 1046 Linnea Perkman SWE 10:20:00 10:56:08 00:36:08 7:14 min/km
24 1043 Louise Petersson SWE 10:20:00 10:56:35 00:36:35 7:19 min/km
25 1035 Alma Svedberg SWE 10:20:00 10:56:37 00:36:37 7:19 min/km
26 1088 Edith Stråe SWE 10:20:00 10:56:38 00:36:38 7:20 min/km
27 1029 Caroline Bankel SWE 10:20:00 10:56:40 00:36:40 7:20 min/km
28 1087 Linn Korskulle SWE 10:20:00 10:56:46 00:36:46 7:21 min/km
29 1034 Jessica Svedberg SWE 10:20:00 10:57:34 00:37:34 7:31 min/km
30 1040 Anna-Lena Kollberg | Gårdsfys i Sibbarp SWE 10:20:00 10:57:40 00:37:40 7:32 min/km
31 1054 Bojana Cerek SWE 10:20:00 10:57:43 00:37:43 7:33 min/km
32 1092 Malin Karlsson | Varberg SWE 10:20:00 10:58:07 00:38:07 7:37 min/km
33 1051 Anna Carlefred | Golden Wellnes SWE 10:20:00 10:58:08 00:38:08 7:38 min/km
34 1059 Liselotte Olausson SWE 10:20:00 10:58:20 00:38:20 7:40 min/km
35 1027 Stina Förster SWE 10:20:00 10:58:37 00:38:37 7:43 min/km
36 1028 Elizabeth Alvarado SWE 10:20:00 10:58:39 00:38:39 7:44 min/km
37 1085 Nicolina Nidler SWE 10:20:00 10:58:47 00:38:47 7:45 min/km
38 1096 Siv Jonsson Bekkerud SWE 10:20:00 10:59:15 00:39:15 7:51 min/km
39 1083 Nova Stjärnvy | Team Stjärnvy SWE 10:20:00 10:59:21 00:39:21 7:52 min/km
40 1089 Filippa Lagerstedt | Tvååker SWE 10:20:00 10:59:51 00:39:51 7:58 min/km
41 1090 Lena Lagerstedt | Tvååker SWE 10:20:00 10:59:52 00:39:52 7:58 min/km
42 1080 Jeanette Myhr SWE 10:20:00 10:59:57 00:39:57 7:59 min/km
43 1086 Jenny Haglund SWE 10:20:00 10:59:59 00:39:59 8:00 min/km
44 1044 Petra Holmberg SWE 10:20:00 11:00:34 00:40:34 8:07 min/km
45 1053 Lena Nylund SWE 10:20:00 11:00:43 00:40:43 8:09 min/km
46 1013 Anette Johnsson SWE 10:20:00 11:01:22 00:41:22 8:16 min/km
47 1014 Kristina Lundwall SWE 10:20:00 11:02:01 00:42:01 8:24 min/km
48 1041 Tilda Aldermo | Lerum SWE 10:20:00 11:02:49 00:42:49 8:34 min/km
49 1058 Anna-Karin fläde SWE 10:20:00 11:03:49 00:43:49 8:46 min/km
50 1012 Margareta Karlsson | 6705134663 SWE 10:20:00 11:04:46 00:44:46 8:57 min/km

Sida: 1 2

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com