RESULTAT

10 km - Preliminära Resultat

10 km 2018  - Kvinna - 161 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 765 Hannah Karlsson | SRG Himledalen SWE 10:30:00 11:20:53 00:50:53 5:05 min/km
2 896 Elin Hamrefors | SOK Knallen SWE 10:30:00 11:21:30 00:51:30 5:09 min/km
3 862 Sanna Larsson | Rydö ASK SWE 10:30:00 11:22:17 00:52:17 5:14 min/km
4 730 Fredrik Eliasson | Golden Wellness SWE 10:30:00 11:22:42 00:52:42 5:16 min/km
5 756 Karin Jacobson | GPIF SWE 10:30:00 11:25:56 00:55:56 5:36 min/km
6 816 Maria Thärnå | Varberg SWE 10:30:00 11:26:29 00:56:29 5:39 min/km
7 921 Caroline Larsson SWE 10:30:00 11:27:11 00:57:11 5:43 min/km
8 817 Sara Axblom | Mölndal SWE 10:30:00 11:28:07 00:58:07 5:49 min/km
9 922 Madelen Gerkens SWE 10:30:00 11:28:31 00:58:31 5:51 min/km
10 943 Ann Augustsson | Järvsöbacken SWE 10:30:00 11:29:42 00:59:42 5:58 min/km
11 882 Charlotta Eriksson SWE 10:30:00 11:30:17 01:00:17 6:02 min/km
12 929 Amanda Pehrsson | Mute Runners SWE 10:30:00 11:30:17 01:00:17 6:02 min/km
13 684 Linn Backman SWE 10:30:00 11:31:06 01:01:06 6:07 min/km
14 825 Christina Terner | Solvikingarna SWE 10:30:00 11:31:39 01:01:39 6:10 min/km
15 682 Nicole Freij SWE 10:30:00 11:32:24 01:02:24 6:14 min/km
16 715 Ida Rosell | Johansfors SWE 10:30:00 11:32:36 01:02:36 6:16 min/km
17 858 Alexandra Olausson SWE 10:30:00 11:32:56 01:02:56 6:18 min/km
18 712 Jennie Selberg | Solvikingarna SWE 10:30:00 11:33:13 01:03:13 6:19 min/km
19 895 Elisabeth Andersson SWE 10:30:00 11:33:18 01:03:18 6:20 min/km
20 934 Karin Balldin | Ytterby SWE 10:30:00 11:34:35 01:04:35 6:28 min/km
21 844 Maria Wattsgård SWE 10:30:00 11:34:54 01:04:54 6:29 min/km
22 885 Angelica Stenemo | Varberg SWE 10:30:00 11:35:00 01:05:00 6:30 min/km
23 843 Cecilia Gullqvist SWE 10:30:00 11:35:04 01:05:04 6:30 min/km
24 823 Marie Dahlen SWE 10:30:00 11:35:43 01:05:43 6:34 min/km
25 923 Linda Milleding SWE 10:30:00 11:35:52 01:05:52 6:35 min/km
26 651 Camilla Sandell SWE 10:30:00 11:36:00 01:06:00 6:36 min/km
27 752 Emma Lofjärd SWE 10:30:00 11:36:01 01:06:01 6:36 min/km
28 944 Cecilia Hedström | Fight cancer and run SWE 10:30:00 11:36:03 01:06:03 6:36 min/km
29 672 Susanne Håkansson | Halmstad SWE 10:30:00 11:36:04 01:06:04 6:36 min/km
30 671 Anna Ericsson SWE 10:30:00 11:36:04 01:06:04 6:36 min/km
31 884 Maria Andersson | SOK Knallen SWE 10:30:00 11:36:14 01:06:14 6:37 min/km
32 831 Pernilla Dahlberg SWE 10:30:00 11:36:15 01:06:15 6:38 min/km
33 811 Anna Abrahamsson | - SWE 10:30:00 11:36:21 01:06:21 6:38 min/km
34 690 Therese Noborg | Varbergs MTB SWE 10:30:00 11:36:30 01:06:30 6:39 min/km
35 670 Annelie Silverby SWE 10:30:00 11:36:33 01:06:33 6:39 min/km
36 888 Linda Johansson SWE 10:30:00 11:36:34 01:06:34 6:39 min/km
37 610 Helena Nyborg | Kollaskolans ff SWE 10:30:00 11:36:38 01:06:38 6:40 min/km
38 865 Lisa Mastalir SWE 10:30:00 11:36:57 01:06:57 6:42 min/km
39 933 Johanna Siling | Hovås SWE 10:30:00 11:37:02 01:07:02 6:42 min/km
40 810 Sandra Bratt SWE 10:30:00 11:37:06 01:07:06 6:43 min/km
41 906 Caroline Almgren SWE 10:30:00 11:37:29 01:07:29 6:45 min/km
42 281 Anna Sundberg SWE 10:30:00 11:37:34 01:07:34 6:45 min/km
43 916 Helena Westerlund SWE 10:30:00 11:37:35 01:07:35 6:45 min/km
44 930 Ida Wallin | Mute Runners SWE 10:30:00 11:37:42 01:07:42 6:46 min/km
45 789 Kerstin Fränkel | FK Snapphanarna SWE 10:30:00 11:38:09 01:08:09 6:49 min/km
46 829 Maria Bernro SWE 10:30:00 11:38:53 01:08:53 6:53 min/km
47 910 Signe Lundqvist | Sjövalla FK SWE 10:30:00 11:38:55 01:08:55 6:54 min/km
48 774 Åsa Backman SWE 10:30:00 11:38:58 01:08:58 6:54 min/km
49 853 Ida Oskarsson | SOK Knallen SWE 10:30:00 11:38:59 01:08:59 6:54 min/km
50 879 Hanna Erlingson SWE 10:30:00 11:39:03 01:09:03 6:54 min/km

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com