RESULTAT

5 km - Preliminära Resultat

5 km 2022  - Kvinna - 47 st
Plac. Nr Löpare Start Mål Sluttid Tempo
1 900 Rita Palmelund | OK gläntan, Vessigebro SWE 10:15:00 10:46:02 00:31:02 6:12 min/km
2 857 Charlotte Gyllensvaan, Tvååker SWE 10:15:00 10:47:18 00:32:18 6:28 min/km
3 887 Linn Sundin | Ok Nackhe, Varberg SWE 10:15:00 10:47:47 00:32:47 6:33 min/km
4 872 Jessica Gunnarsson | Halmstads roddklubb, Halmstad SWE 10:15:00 10:48:00 00:33:00 6:36 min/km
5 866 Frida Zimmerman, Varberg SWE 10:15:00 10:48:00 00:33:00 6:36 min/km
6 877 Karin Andersson SWE 10:15:00 10:48:09 00:33:09 6:38 min/km
7 855 Beata Åkerström | IFK Skövde Skidklubb, Skövde SWE 10:15:00 10:48:27 00:33:27 6:41 min/km
8 883 Lena Marie Broström, BUA SWE 10:15:00 10:48:40 00:33:40 6:44 min/km
9 875 Julia Dahlin, Långås SWE 10:15:00 10:49:02 00:34:02 6:48 min/km
10 895 Marina Sandberg, Torslanda SWE 10:15:00 10:49:25 00:34:25 6:53 min/km
11 902 Sofia Altin SWE 10:15:00 10:49:28 00:34:28 6:54 min/km
12 862 Elisabet Altin, Växjö SWE 10:15:00 10:49:29 00:34:29 6:54 min/km
13 356 Ida Eriksson SWE 10:15:00 10:50:09 00:35:09 7:02 min/km
14 884 Lina Ivarsson, Tvååker SWE 10:15:00 10:50:16 00:35:16 7:03 min/km
15 886 Linda Härdeman, Varberg SWE 10:15:00 10:51:09 00:36:09 7:14 min/km
16 891 Maja Olsson, Varberg SWE 10:15:00 10:51:15 00:36:15 7:15 min/km
17 861 Elin Gustafsson, Kungsbacka SWE 10:15:00 10:51:15 00:36:15 7:15 min/km
18 864 Ellinor Karlsson, Varberg SWE 10:15:00 10:51:15 00:36:15 7:15 min/km
19 890 Luisa Zlatoidska, Göteborg SWE 10:15:00 10:51:30 00:36:30 7:18 min/km
20 894 Marie Cheshire SWE 10:15:00 10:51:30 00:36:30 7:18 min/km
21 893 Maria Björkman SWE 10:15:00 10:51:37 00:36:37 7:19 min/km
22 873 Johanna Johansson | Varbergs Gif, Varberg SWE 10:15:00 10:51:53 00:36:53 7:23 min/km
23 851 Anki Eriksson SWE 10:15:00 10:51:54 00:36:54 7:23 min/km
24 901 Sanna Jernevad, Varberg SWE 10:15:00 10:51:54 00:36:54 7:23 min/km
25 897 Mia Pettersson, Vallda SWE 10:15:00 10:52:13 00:37:13 7:27 min/km
26 889 Lovisa Levin, Varberg SWE 10:15:00 10:52:17 00:37:17 7:27 min/km
27 879 Katja Wennerfors | Bondens löpare, Stockholm SWE 10:15:00 10:52:51 00:37:51 7:34 min/km
28 853 Anna Forsman, SÄrÖ SWE 10:15:00 10:53:10 00:38:10 7:38 min/km
29 882 Laura Piasta | Anton Sport, Ryd SWE 10:15:00 10:53:58 00:38:58 7:48 min/km
30 865 Frida Bjerninge, Billdal SWE 10:15:00 10:54:10 00:39:10 7:50 min/km
31 871 Jennie Westerbom, Billdal SWE 10:15:00 10:54:12 00:39:12 7:50 min/km
32 896 Martina Martini, Varberg SWE 10:15:00 10:54:22 00:39:22 7:52 min/km
33 878 Karin Nordenfelt | Halmstad Roddklubb, Halmstad SWE 10:15:00 10:54:30 00:39:30 7:54 min/km
34 881 Kristina Leitner, Vallda SWE 10:15:00 10:54:46 00:39:46 7:57 min/km
35 874 Josefin Andersson, Mjölby SWE 10:15:00 10:55:05 00:40:05 8:01 min/km
36 876 Kajsa Thoren-Strandvik SWE 10:15:00 10:55:22 00:40:22 8:04 min/km
37 899 Rebecca Ohlsson, Tvååker SWE 10:15:00 10:56:46 00:41:46 8:21 min/km
38 860 Elin Strandvik, Kungsbacka SWE 10:15:00 10:56:48 00:41:48 8:22 min/km
39 867 Martina Petersson | MUNKA-LJUNGY, Varberg SWE 10:15:00 10:58:32 00:43:32 8:42 min/km
40 898 Micaela Johansson, Tvååker SWE 10:15:00 10:59:26 00:44:26 8:53 min/km
41 880 Kristina Lundwall, Varberg SWE 10:15:00 11:01:40 00:46:40 9:20 min/km
42 859 Ebba Lundwall SWE 10:15:00 11:01:42 00:46:42 9:20 min/km
43 856 Carina Johansson Abrahamsson SWE 10:15:00 11:02:21 00:47:21 9:28 min/km
44 870 Jennica Dahlin, Falkenberg SWE 10:15:00 11:03:31 00:48:31 9:42 min/km
45 885 Linda Persson, Ullared SWE 10:15:00 11:11:37 00:56:37 11:19 min/km
46 854 Annika Wintvik | FALKENBERG, FALKENBERG SWE 10:15:00 11:11:42 00:56:42 11:20 min/km
47 858 Christina Sjöö, Hindås SWE 10:15:00 11:15:57 01:00:57 12:11 min/km

Sida: 1

Saknar du ett resultat eller ser någon felaktighet - skicka gärna ett mail till time@racebuddi.com